«1+1» розповів про ірпінських волонтерів, які допомагають літнім людям пережити пандемію

photoeditorsdk-export - 2020-03-20T123005.490

На телеканалі «1+1» вийшов сюжет про ірпінських волонтерів, які об’єдналися для надання допомоги літнім людям у період загрози коронавірусу.   

«Вони закуповують продукти, складають продовольчі й медичні набори та доправляють їх тим, хто того найбільше потребує зараз. 18 березня, після запровадження надзвичайної ситуації на Київщині, люди миттєво згуртувалися… Жителі Ірпеня допомагають, хто чим може: приносять продукти, мийні та косметичні засоби, перераховують кошти», — розповідається в сюжеті.  

«У нас очолює штаб (міський оперативний штаб протидії поширенню коронавірусу — ред.) Андрій Левківський, це наш головний лікар — він уже має досвід, він займався колись боротьбою з вірусом Ебола. Тому в нас є можливість трішки наперед усе бачити», — говорить лідер волонтерської групи Антон Головенко.

Ірпінські волонтери гуртувалися через соцмережі, зазначається в сюжеті.

На відео видно, що участь у доставці продуктів і медикаментів бере перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин. 

«На сьогоднішній день наша група у вайбері — це вже більше 200 людей. Також є група у фейсбуці. Підключився наш депутатський корпус, місцеве керівництво, меценати, — каже Антон Головенко. — Закидаємо у вайбер інформацію про наші потреби, люди відгукуються, приїжджають машинами, забирають, відвозять. Зараз у нас акцент, головне завдання — допомога людям похилого віку. Ми беремо приклад із волонтерів Італії, Франції, Німеччини: молоді люди, які менше в зоні ризику, приїжджають, ставлять пакет і йдуть. Деякі просто стукають, двері не відчиняють, щоб убезпечити в першу чергу літніх людей, щоб їх не заразити».

У списку, який склали благодійники — близько 200 людей похилого віку.

Ірпінські волонтери сподіваються, що їхня ініціатива стане прикладом і для інших міст і сіл України.

Нагадаємо, Олександр Маркушин закликав депутатів Ірпінської міськради в період карантину організувати у своїх округах допомогу багатодітним сім’ям, літнім самотнім людям та людям із інвалідністю. 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — і отримуйте якісну інформацію!