Реклама

5 хвилин на перемогу: шаховий бліц-турнір серед дорослих в Ірпені (відео)

В Ірпінському шахово-шашковому клубі відбувся шаховий чемпіонат. У ньому міг взяти участь кожен охочий мешканець громади. Головна умова — дружити із фігурами на шахівниці та бути не молодшим 18-ти років. Бо змагання відбувалося лише серед дорослих.

Володимир Тарасов, директор Ірпінської ДЮСШ:

«Згідно плану нашої роботи розпочинається шаховий сезон з початком навчального року. Ми вирішили розпочати його турніром серед дорослих. Чемпіонат Ірпеня. Турнір бліц. Це обмежена кількість хвилин кожному на партію. Це такий досить цікавий формат проведення змагань».

Отже, 5 хвилин учаснику – на партію. Це означає, що у двобої гравець має бути не лише розумний, але й моторний. Бо перемога залежить і від того, хто швидше натисне на кнопку таймера. Ще кілька хвилин і за цим столиком відбудеться перший мат у першому турі.

Василь, мешканець Ірпеня:

«Трохи незвично. Бо живими фігурами я не звик грати. Я на телефоні, через додаток. Було цікаво. Прогавив ферзя ну і далі вже пішло»

Воно й не дивно, що аматор Василь програв. Адже його суперником був тренер-викладач із шахів Віктор Юрченко.

Серед учасників чемпіонату — шахісти не лише різного віку, але й і з різним спортивно-шаховим досвідом. Так за одним столиком могли опинитися новачок і, скажімо, кандидат у майстри спорту. Адже пари формувалися методом жеребкування. Проте, не зважаючи на статуси, кожен гравець визнавав іншого – гідним суперником.

Олексій Біланюк, мешканець Ірпеня:

«Я не грав у шахи вже 19 років. До того – професійно займався. Дуже достойний суперник. Було дуже складно виграти».

Андрій Давиденко, мешканець Ірпеня, кандидат у майстри спорту із шахів:

«Була партія дуже цікава. Виграв фігури, але, на жаль не зміг виграти по часу. Суперник виграв за часом. Я його вітаю і бажаю потрапити у трійку»

Хоча кандидат у майстри спорту Андрій Давиденко у проміжній партії й не виграв, проте у результаті 9 турів виборов перше місце і грошовий приз – 1 500  гривень. Володарі другого місця Юрій Мискін та третього – Віктор Юрченко отримали винагороду -1000 і 500 гривень відповідно.

Загалом, за перемогу  у чемпіонаті змагалися 20 гравців. У номінації «Наймолодший учасник» грошовий приз 500 гривень  отримав 19 річний Назар Свіржевський

Назар Свіржевський, мешканець Ірпеня:

«Я би сказав, що у мене сьогодні був не найкращий перформанс, але грати було цікаво».

 У номінації-«Найстарший учасник», теж з грошовим призом, вітали 75 річного Євгена Приседського.

Єген Приседський, мешканець Ірпеня:

«Турнір гарний. Було багато гарних гравців, сильний гравців. Я навіть був вражений, що в Ірпені є такі сильні гравці».

Спеціальну премію, 1 500  гривень за найкращу партію, вручили Олексію Біланюку від молодіжного парламенту Ірпеня.

Олександра Ільніцька, президентка молодіжного парламенту Ірпеня:

«Шахи- це не просто гра. Це стратегія, де кожен хід відкриває історію можливостей. І саме зараз молодіжний парламент Ірпеня спрямовує свою діяльність на першочергові такі проєкти. І одним із проєктів є молодіжна спортивна ліга, куди буде входити популяризація шахів і розвиток шахового клубу».

Окрім грошової винагороди, усі призери отримали у подарунок книгу ексмера Ірпеня Володимира Карплюка «Люди невсеодно» з автографом автора. Генеральним партнером чемпіонату виступило інформаційне агентство ITV.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!