Аеропорт у Гостомелі міг би стати альтернативою «Жулянам» – експрезидент ДП «Антонов»

photoeditorsdk-export - 2020-12-06T182120.829

Вантажопасажирський аерпорт, який можна створити в Гостомелі на базі летовища держпідприємства «Антонов», здатний стати альтернативою міжнародному аеропорту «Київ» («Жуляни»), але це потребує величезних інвестицій. Про це в інтерв’ю інтернет-порталу «Хвиля» сказав колишній президент «Антонова» Олександр Лось.

За його словами, «це був би корисний інфраструктурний проєкт», але він не повинен перешкоджати випробуванням літаків, які виготовляє ДП «Антонов».

«Немає нічого поганого в тому, щоб розвивати в Гостомелі транспортний чи пасажирсько-транспортний термінал – але не на шкоду льотним випробуванням. А для цього треба будувати другу злітно-посадкову смугу, тому що експлуатувати в режимі транспортного терміналу й пасажирського аеропорту ту смугу, яке є, неможливо – вона відразу ж стане непридатною», – зазначив ексочільник авіабудівного підприємства.

За його словами, будівництво смуги й терміналу коштуватиме близько мільярда доларів. «Числа колосальні, вони потрясають непідготовлений разум. Це мільярд, при чому не гривень. Справжній термінал зі справжньою смугою – це ось у районі таких сум», – сказав Олександр Лось.

«Якщо ви подивитеся на недавні будівництва аеропортів по світу, ви побачите там суми у 19–20 млрд доларів, тобто йдеться про колосальні інвестиції», – додав він.

На його переконання, аеропорт у Жулянах не має перспектив.

«Проблема “Жулян” полягає в тому, що там більше нікуди продовжувати смугу. Тобто перспективи в “Жулян” як у пасажирського аеропорту на сьогоднішній день уже немає. Він може приймати лише малорозмірні літаки, а це вже нікому не цікаво – на цьому бізнес не побудуєш. Тим більше в нинішній час через пандемію відновлення авіції буде нешвидким – дай Бог, щоб за п’ять років відновилися обсяги перевезень. Тому “Жуляни”, звичайно, себе вичерпали в тому вигляді, в якому вони є», – відзначив Олександр Лось.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!