Антимонопольний комітет розпочинає справу щодо ТОВ «Київоблгаз збут» через завищення цін на газ для населення

photoeditorsdk-export - 2021-01-19T190343.538

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочинає справи щодо ТОВ «Київоблгаз збут» та ще п’яти газопостачальних компаній («Житомиргаз збут», «Чернігівгаз збут», «Черкасигаз збут», «Уманьгаз збут» і «КиївГазЕнерджі»), які встановлювали завищені ціни на газ для населення. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Зазначається, що дії цих компаній «містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку». «Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку», – зауважують в Антимонопольному комітеті та наголошують, що попри відкриття в Україні ринку газу 85% населення й надалі користується послугами названих компаній.

«Наразі виявлено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%. Наприклад, ціна газу у “Київоблгаз збут” була вищою за ціну, запропоновану ГК “Нафтогаз України”, на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%). Тобто, з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами», – йдеться в повідомленні.

Також в АМКУ нагадали, що в грудні 2019 року «Київоблгаз збут» уже був покараний штрафом за зловживання монопольним становищем, а саме за «донарахування об’ємів використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками».

Як повідомлялося, вчора Кабінет Міністрів України встановив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр.

Раніше Ірпінський міський голова Олександр Маркушин і депутатська більшість міськради публічно закликали Президента України, Кабінет Міністрів, Верховну Раду й Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не допустити підвищення тарифів на електроенергію, тепло та газ.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Олександр Маркушин виніс на обговорення громади питання про входження Ірпеня до Київської агломерації

Сьогодні, 13:16

Детальніше
Від початку року ірпінські комунальники встановили на вулицях більше 80 LED-світильників

26 лют 18:02

Детальніше
Літературно-мистецьке свято «Лесині джерела» в Ірпінській бібліотеці (фото)

26 лют 16:58

Детальніше
У Приірпінні за добу виявили 56 випадків коронавірусної хвороби

26 лют 15:32

Детальніше
В Ірпінській бібліотеці відбулися урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки (відео)

26 лют 14:46

Детальніше
Ірпінський госпіталь отримав від уряду Японії рентген-апарат

26 лют 13:58

Детальніше
В Ірпені проведуть національний турнір із їздового спорту

26 лют 12:35

Детальніше
Вчителі Ірпінської школи №17 провели свій поетичний флешмоб на честь ювілею Лесі Українки (відео)

26 лют 12:04

Детальніше
Всі новини