Антимонопольний комітет розпочинає справу щодо ТОВ «Київоблгаз збут» через завищення цін на газ для населення

photoeditorsdk-export - 2021-01-19T190343.538

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочинає справи щодо ТОВ «Київоблгаз збут» та ще п’яти газопостачальних компаній («Житомиргаз збут», «Чернігівгаз збут», «Черкасигаз збут», «Уманьгаз збут» і «КиївГазЕнерджі»), які встановлювали завищені ціни на газ для населення. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Зазначається, що дії цих компаній «містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку». «Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку», – зауважують в Антимонопольному комітеті та наголошують, що попри відкриття в Україні ринку газу 85% населення й надалі користується послугами названих компаній.

«Наразі виявлено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%. Наприклад, ціна газу у “Київоблгаз збут” була вищою за ціну, запропоновану ГК “Нафтогаз України”, на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%). Тобто, з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами», – йдеться в повідомленні.

Також в АМКУ нагадали, що в грудні 2019 року «Київоблгаз збут» уже був покараний штрафом за зловживання монопольним становищем, а саме за «донарахування об’ємів використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками».

Як повідомлялося, вчора Кабінет Міністрів України встановив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр.

Раніше Ірпінський міський голова Олександр Маркушин і депутатська більшість міськради публічно закликали Президента України, Кабінет Міністрів, Верховну Раду й Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не допустити підвищення тарифів на електроенергію, тепло та газ.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

У Бучі молодик обікрав магазин спиртного, розбивши скляні двері

08 гру 17:49

Детальніше
Ще трьом героям посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Ірпеня»

08 гру 17:31

Детальніше
В Ірпені з бюджету компенсуватимуть 50% від вартості генераторів, придбаних для котелень багатоквартирних будинків

08 гру 16:17

Детальніше
Ірпінська міськрада затвердила бюджет громади на 2023 рік

08 гру 15:39

Детальніше
Школярі Ірпінської громади мають змогу отримати «золотий квиток» в ІЛІТ (відео)

08 гру 12:58

Детальніше
У Бучанському районі буде чути вибухи – саперні роботи

08 гру 10:42

Детальніше
«Толокери» та Фонд відновлення Ірпеня допомагають родині Шадурських відремонтувати тимчасове житло (відео)

08 гру 09:18

Детальніше
«Кожна гривня неймовірно важлива»: вчителька з Ірпеня потребує підтримки в боротьбі з онкохворобою

07 гру 19:54

Детальніше
Всі новини