Частина Приірпіння потрапила в карантинну зону через спалах пташиного грипу

630_360_1480527149-2305

Частина території Ірпінської громади – села Діброва та Козинці – а також низка інших населених пунктів Приірпіння потрапили до карантинної зони спостереження (нагляду), встановленої у зв’язку зі спалахом у селищі Клавдієво-Тарасове пташиного грипу. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

У зоні спостереження радіусом 10 км навколо вогнища інфекції опинилася також частина селища Ворзель, селище Бабинці, села Буда-Бабинецька, Здвижівка й Мироцьке, що входять до Бучанської громади.  

Випадок грипу птиці був виявлений у приватному домогосподарстві.

«Наразі Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження захворювання… Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просимо з розумінням віднестись до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території», – зазначається в повідомленні.

Наголошується також, що пташиний грип є дуже небезпечним захворюванням – смертність інфікованої птиці сягає 80–100%. Лікування від цієї хвороби немає.

«Крім того, на пташиний грип можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини», – застерегли в Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, в січні на території котеджного містечка «Канадське селище» в Гостомелі був зареєстрований перший випадок грипу птиці в Бучанському районі. У домогосподарстві на вул. Незалежності загинуло 25 курей і 2 гуски.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!