Реклама

Чи готові шкільні укриття Ірпінської громади до 1 вересня

Напередодні нового навчального року перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук перевірив готовність шкільних укриттів до навчального року. Разом із ним у трьох ліцеях побувала і знімальна група ITV.

Напередодні нового навчального року перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук перевірив готовність шкільних укриттів.  Разом з ним у трьох ліцеях побувала і знімальна група ITV. Це ліцей «Мрія». Тут нас зустрічає директор закладу. Він же й проводить екскурсію укриттям.

Іван Пташник, директор Ірпінського ліцею «Мрія»:

«Ми знаходимося під ліцеєм на глибині 2 метри 97 сантиметрів. Це у нас  найпростіше укриття, яке минулого року вдалося відновити і запустити, дякуючи міській раді, ЮНІСЕФ і партнерам європейським, щоб ми могли продовжувати навчальний процес».

Це укриття доволі затишне. Має сучасне облаштування. Стоять зручні лавки, додаткові стільці.  За столами можна і попрацювати, й пообідати. Приміщення забезпечене біотуалетами. Прокладена  потужна вентиляційна система. Є інтернет. Укриття не залишиться без світла у разі  аварійного відключення електрики.

Іван Пташник, директор Ірпінського ліцею «Мрія»:

У нас автономна система, дякуючи Міністерству закордонних справ Німеччини. На ліцеї знаходяться 52 сонячні панелі. Відповідно 42 акумулятори. І у випадку відключення мережі у місті, ми в укриттях і зі світлом по навчальному закладу, так щоб економно, можемо перебувати протягом 8 годин».

Окрім підземного приміщення, найпростіше  укриття облаштували ще й на першому поверсі, за принципом двох стін. Вікна, які тут є,  заклали міцними блоками. Ця частина приміщення значно більша, ніж внизу. Але така ж затишна, комфортна і  з усіма необхідними зручностями.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Дякуючи ЮНІСЕФ,  у минулому році було відремонтовано, капітально відреставровано 10 укриттів: 5 — у садочках, 5 — у школах. Це одне з таких укриттів»

Але попри те, що ці укриття досить сучасні, вони можуть вмістити всього до 800 дітей,  а в ліцеї навчається 2 770.  А тому зараз у міськраді працюють над тим, щоб цю проблему вирішити.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Є один перспективний план, який нам запропонував фінський уряд. Можливо, на території ліцею буде побудоване підземне укриття, яке забезпечить повністю всіх школярів цього закладу».

А тим часом, відповідно до безпекових ситуацій, у школі запровадили змішану форму навчання і розробили для дітей спеціальний розклад, щоб усі присутні у закладі могли за потреби розміститися в укриттях.

Іван Пташник, директор Ірпінського ліцею «Мрія»:

«Усі класи поділені так: тиждень через тиждень. Але  перші два тижні вимушена така вимога: переважає дистанційне навчання, щоб перші класи, а у нас їх 10 — 305 учнів, могли адаптуватися очно до закладу освіти».

А ось це — одна із кімнат укриття ліцею №2.  Таких окремих кімнат, різних за розмірами,  тут чотири. Весь простір розділений за віковими категоріями. Кожен клас має свою зону перебування.  Є тут і така незвична, як для укриттів, кімната. Вона обставлена різними кубками та спортивним інвентарем.

 Ірина Бєлова, директорка Ірпінського ліцею №2:

«Це у нас приміщення подвійного призначення. Тут у нас займаються  наші каратисти. Тренер Петренко Ірина Віталіївна, яка має чемпіонів Європи, України і, по- моєму, навіть чемпіонів світу».

Загалом  укриття обладнане за усіма вимогами до таких спецоб’єктів. І  може розмістити водночас 650 учнів.

Ірина Бєлова, директорка Ірпінського ліцею №2:

«У першу зміну ми не вирішимо питання без дистанційного навчання. У нас перші, другі, одинадцятий клас будуть постійно навчатися у школі – це перша зміна, а 7, 8, 9, 10 будуть на дистанційному навчанні. Але учні другої зміни –  це треті, четверті, п’ятий і шостий – будуть постійно офлайн без дистанційного навчання. Вони якраз входять у кількість 650, які поміщаються в укритті».

А це просторе, сучасне укриття Ірпінського ліцею №1. Воно розміщене у цокольному приміщенні будівлі. З усього видно, тут налаштовані не переривати навчальний процес навіть у випадку тривоги. Кожна кімната оформлена на зразок навчальних класів. За кожним класом закріплене відповідне місце в укритті. А ще тут є зона психологічного розвантаження.

Олена Ілляшенко, директорка Ірпінського ліцею №1:

«5 великих кімнат, коридор,  у наявності три виходи, три входи, туалет. Все, що ми повинні мати, усім забезпечені».

Із трьох навчальних закладів, де ми побували це єдине укриття, яке може розмістити водночас усіх учнів школи. Його площа 1200 квадратних метрів, стільки ж, приблизно, й дітей .

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Всього в Ірпінській громаді 10 ліцеїв та гімназій. Усі ці навчальні заклади облаштовані найпростішими укриттями. Єдина проблема у нас залишається у Козинцях. Тому що у самій школі немає укриття. Діти школи укриваються у садочку».

Надія Дроган, журналістка:

«Отже, чи можемо ми сказати, що діти, які підуть з першого вересня у будь-яку зі шкіл Ірпінської громади, будуть у безпеці? Є укриття, яке забезпечить їм це».

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Обов’язково так. Бо школа не відкривається без акту обстеження найпростіших укриттів, яке підписує ДСНС, і видає нам його після перевірки своїми спеціалістами. У нас усі навчальні заклади перевірені, і усі школи відкриваються для своїх відвідувачів».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!