Де в Ірпені живого Кобзаря шукати (відео)

Багато ірпінців знають цю симпатичну кав’яреньку на розі Пушкінської та Університетської під доброзичливою назвою «Радість у стаканчику». Але мало хто здогадується, що господар цієї кав’ярні – справжній кобзар. А кав’ярня ця – його кобзарська майстерня і творча лабораторія. Ба навіть прізвище його – наче доля, за покликом душі – Віталій Кобзар.

Віталій Кобзар, музикант, автор просвітницького youtube-каналу «Кобзарі»:
«Скільки себе пам’ятаю, я завжди співав, завжди грав, на чому тільки попадалося. Спочатку це була якась палиця – в наймолодшому віці, потім це була маленька гітара, ну й так далі. А, власне, як я прийшов до кобзарства? Я завжди хотів до нього прийти, бо я зі школи знав, хто такі кобзарі, і я шукав…»

Пошуки ці привели Віталія Кобзаря до Ірпеня, де він і знайшов послідовників кобзарства.

Віталій Кобзар:
«У нас в Ірпені живе прекрасний майстер народних інструментів Сергій Перехожук. Я в нього вчуся. І я безмежно вдячний долі, що мене познайомили з такою людиною».  

Прямісінько в кавовій майстерні Віталій Кобзар і вирізає з верби свою першу кобзу. І хоча кобзи виготовляють із різних дерев, йому до душі ближча верба. Дерево це, між іншим, із берега місцевої річки Буча.  

Віталій Кобзар:
«У кожного інструмента – в кожної бандури, в кожної кобзи, в кожної ліри колісної – є своя душа. І цю душу має вкласти саме майстер. Тобто той, хто робить для себе цей інструмент. Дуже важливо кожному виготовити інструмент самотужки для себе. Куплений інструмент – то не те».

Доки ж нова кобза набуває власної душі, Віталій Кобзар запустив разом із дружиною youtube-канал правдивої української історії «Кобзарі», де щопонеділка виходять невеличкі програми з української історії без прикрас та всілякої мішури.

Віталій Кобзар (у відео на youtube-каналі):
«Для пересічного українця кобзар – це напівміфічна, якщо не цілком міфічна загальна назва. Бо переважна більшість громадян не знають, хто такі кобзарі, коли вони існували і чи існують сьогодні. Деякі ж, напевне, ще зі школи вважають, що «Кобзар» – це книжка, яку написав Тарас Шевченко. Тож я спробую розвіяти це хибне уявлення про кобзарів хоча б тим, що зроблю невеличкий аналіз нашої сивої і нещодавньої історії».

Тож, якщо ви шукали чогось подібного в інтернеті, відтепер знаєте, де саме це можна знайти. А як захочете познайомитись особисто – завітайте туди, де вам запропонують трохи радості у стаканчику і розкажуть кобзарську легенду по-ірпінськи.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!