Реклама

Дівчинка з колосками «одягла» вишиванку з ірпінської майстерні

Дівчинка з колосками «одягла» вишиванку з ірпінської майстерні

До Дня вишиванки Музей Голодомору вперше вдяг у вишивану сорочку відомий пам’ятник «Гірка пам’ять дитинства». Вишиванку, що сьогодні на дівчинці з колосками, створила Майстерня етно-одягу I TELL YOU з Ірпеня.

Організатори акції кажуть, що вишиванка з ірпінської майстерні була обрана не випадково. I TELL YOU навчає всіх охочих створити вишиванку власноруч для себе та своїх рідних, навіть якщо людина не має для цього особливого досвіду та багато часу.

«Представники Музею наголошують, що запросивши I TELL YOU висловлюють таким чином підтримку низовим ініціативам щодо сучасного відродження української культури і, зокрема, ініціативам, що здійснюють свою діяльність в деокупованих містах, роблячи внесок у відбудову громадського життя», — зазначають в Музеї Голодомору.

Також сьогодні в залі пам’яті Музею відкрито виставку вишитих сорочок із колекції Фондів закладу. Організатори пояснюють, що більшість експонатів мають унікальну історію.

Зокрема, один із найцінніших — сорочка з с. Перекопівка Роменського району Сумської області. Агафія Чуб вишила її у 1920-х роках на власне весілля. Жінка раптово померла у 1930 році. Рятуючи під час Голодомору двох доньок, чоловік Агафії виміняв всі вишиті речі та дорогоцінності на продукти харчування. Залишив тільки весільну сорочку дружини, яку сильно кохав. Кілька років тому донька покійної передала родинну реліквію Музею Голодомору.

Триватиме виставка вишиванок, пов’язаних із Голодомором, до 28 травня.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!