Дитячий спів, що гучніший за бомби

DSC08868

Дерев’яна палиця замість гітари та сільський двір замість сцени. Такими були перші виступи трирічного Лео з Ірпеня. Музика стала для хлопчика джерелом радості під час війни та евакуації. А завдяки соцмережам його захоплення змогло підбадьорити людей по всій Україні у важкі часи. Так у співочого хлопчика з’явилася мільйонна аудиторія.

«Лео постійно ходив наспівував, і одного дня я зробив відео з ним, яке стало дуже популярним у соцмережах і піднімає настрій багатьом українцям», – каже батько хлопчика Олександр. 

Олександр та його дружина заохочують дітей займатися музикою, щоб відвернути їх увагу від жаху війни. Адже сонячним відео із життєрадісним Лео передували обстріли, небезпека та евакуація. 

Музика як терапія

«Найстрашніше – це коли вибухи», – каже маленький Леонард.

А його старший брат 8-річний Елвін додає: «Мені здається, найстрашніше – це коли вмирають люди».

Такі нетипові для дітей розмови брати іноді ведуть після того, як їх рідне місто стало зоною бойових дій. У родини була квартира в Ірпені у домі, який зараз напівзруйнований. Вони планували записати Елвіна до музичної школи, та обирали гітару для хлопчика. Але всі плани були знищені вибухами, що пролунали 24 лютого.

“Спершу ми приїхали на дачу, але і там було небезпечно: літали винищувачі, постійно було чутно вибухи, і ми розуміли, що ми маємо їхати далі. Куди – неясно”, – згадує Олександр евакуацію.

Батьки вивезли дітей на Хмельниччину, де вони знайшли тимчасовий прихисток у сільському домі. Але пережитий під час евакуації досвід іноді дає про себе знати у поведінці хлопчиків.