Екстрені служби Ірпеня відпрацювали свої дії у разі надзвичайної ситуації (відео)
01 Nov 18:08, 2023
Повітряна тривога, ракета і вибух. Паніка, кров, сирени. На щастя, усе це не по-справжньому, а лише імітація, хоч і дуже реалістична.
«Важкотяжкий, так? Поранення?».
Ця імітація — тренування для різних служб. У ньому взяли участь рятувальники ДСНС, правоохоронці, медики, Мунварта, сапери, ірпінські комунальники та звичайні мешканці міста.
За легендою, ракета влучила у багатоквартирний будинок, зачепивши і автівку. Першими на місце події приїжджають сапери та ДСНС.
Яків Ганул, начальник піротехнічної служби КП «Муніципальна варта»:
«Максимально швидко обстежили авто, передивилися всі уламки, які були на території, і потім дали команду ДСНС, щоб вони почали це все тушити. – Чи визначили тип ракети, який прилетів? -Так. -Який? -російська».
З будинку евакуювали трьох постраждалих мешканців. Першу допомогу їм надавали представники Мунварти.
Михайло Лакей, тактичний парамедик:
«Ми сьогодні наклали джгут-турнікет. Також у нас сьогодні була встановлена назофаренгіальна трубка».
Еміль:
«Цікаво, цікавий досвід».
Відпрацювали свої навички і рятувальники.
Дмитро Чичка, начальник 36-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Ірпінь:
«Я думаю, що відпрацювали сьогодні все на відміно, результат показали хороший. І у майбутньому, я думаю, у разі виникнення такої ситуації ми впораємося на всі сто».
Микола Ковальчук, начальник КП «Муніципальна варта»:
«Все вийшло. Але це ж навчання. Будемо розбирати помилки. І, знаєте, нема межі досконалості, тому ми вже будемо розуміти, що нас треба більше відпрацьовувати. Треба, щоб люди бачили, що в житті воно приблизно так саме. Щоб люди не стресували, виходили зі ступора».
Мешканці будинків навколо були вражені масштабами підготовлених тренування. До того ж вибухи нагадали їм про нагальні потреби.
Настя, мешканка Ірпеня:
«Ну нас попереджали, що будуть масштабні тренування, але не думали, що такий масштаб буде, так страшно буде. Це все звичайно дуже молодці, що таке організували, але саме необхідне — це укриття. Для такої кількості домів. Воно нам треба».
В свою чергу, міський голова зазначив, що підготовка Ірпеня до можливих загроз триватиме й надалі.
Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Нам потрібно мати чіткий алгоритм. Злагодження всіх екстрених служб для того, щоб якщо що, не дай Бог, реальна ситуація і ми могли чітко реагувати. Зараз на Київську область виділяють кошти на будівництво окремих стоячих укриттів. Ми готуємо, робимо проєкти, щоб в нашому місті-герої Ірпені були додаткові укриття. Життя наших ірпінчан, наших українців понад усе».