Ірпінь очікує результати аналізів на COVID-19 уже п’ять днів

photoeditorsdk-export - 2020-03-22T232000.457

Медики Ірпеня п’ятий день не отримують результати аналізів більшості пацієнтів із підозрою на COVID-19. Загалом лабораторного вердикту очікують 37 зразків із Приірпіння. Про це повідомив журналістам ITV епідеміолог, головний лікар КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрій Левківський.

За його словами, всі біологічні зразки для проведення ПЛР-тестів на коронавірус із Києва та Київської області надходять до однієї лабораторії – в Київський лабораторний центр МОЗ України. Через велике завантаження результатів діагностики доводиться чекати майже тиждень.

«Зараз ми очікуємо на результати аналізів зразків, які відвезли у лабораторію ще в неділю! Спочатку карантину на це йшло 3—4 дні, але що далі, то терміни збільшуються. Хоча такий тест робиться за 5—6 годин!», — розповівАндрій Левківський.

Таке тривале діагностування коронавірусу не лише викликає напругу серед пацієнтів, їхніх родичів та мешканців регіону, але й не дозволяє повноцінно боротися з розповсюдженням інфекції.

«Чим швидше ми встановлюємо точний діагноз, тим раніше починаємо працювати з оточенням пацієнта, визначати контактних осіб та ізолювати їх, проводити активну дезінфекцію місць їхнього проживання тощо. Але про яке недопущення розповсюдження коронавірусу може йтися, якщо ми тиждень не можемо дочекатися результатів? Крім того, без вчасної та масової діагностики ми ніколи не будемо знати реальну картину поширення COVID-19. У США та Європі це давно зрозуміли, а в Україні, на жаль, ще ні», — зазначає Андрій Левківський.

Щоби виправити цю ситуацію і мати можливість якомога оперативніше отримувати результати ПЛР-тестів на коронавірус, медики та влада Ірпеня ведуть перемовини з приватною лабораторією.

«Зараз ми обговорюємо, як саме це відбуватиметься. Скоріш за все, це буде один із прикладів приватно-державного партнерства, де сторонами виступлять приватний бізнес та місцеве самоврядування. Якщо нам це вдасться, то Ірпінський регіон матиме можливість отримувати результати діагностики на COVID-19 протягом доби», — повідомив Левківський.

Нагадаємо, на сьогодні в Ірпені є два лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, а також по одному випадку у Ворзелі та Гостомелі.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV та отримуйте якісну інформацію!