«Ірпіньводоканал» пояснив, чому зросли тарифи

7f6qcao7bf6nmqhdkmoajkngz83jvsw3

Комунальне підприємство «Ірпіньводоканал» нагадало, що з початку січня почали діяти нові тарифи на водопостачання й водовідведення, та пояснило причини їхнього зростання. Інформація з’явилася на сторінці підприємства у фейсбуці й на його телеграм-каналі.

«Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року вступили в дію наступні тарифи: на централізоване водопостачання – 11,736 грн за м3 (в т. ч. ПДВ); на централізоване водовідведення – 19,428 грн за м3 (в т. ч. ПДВ). Разом тариф – 31,164 грн за м3 (в т. ч. ПДВ)», – йдеться в повідомленні. Таким чином, вартість послуг водоканалу, яка не змінювалася від лютого 2020 р., зросла на 11,5%.

Нові тарифи були встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Зазначається, що на зміну тарифів вплинуло, насамперед, зростання вартості електричної енергії (2-й клас напруги) на 18,56% та збільшення на 21,04% запланованих витрат на оплату електрики, необхідної для забезпечення водопостачання, та на 8,29% – для водовідведення.

На 39,1% збільшуються витрати на очистку стоків через зростання ціни, встановленої ПрАТ «АК «Київводоканал».

Також зросли витрати на оплату праці: на 6,5% – пов’язаної з водопостачанням та на 4,2% – з водовідведенням. Відповідно до Закону України «Про оплату праці», Галузевої угоди на 2017–2021 роки та Колективного договору підприємства запланована середня заробітна плата працівника водоканалу зросла на 5%. Крім того, збільшилися витрати на встановлені чинним законодавством податки та збори.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!