Ірпінська «Муніципальна варта» розширює зону своєї відповідальності

photoeditorsdk-export - 2020-02-03T162823.860

Відтепер ірпінська «Муніципальна варта» (Київська область) у порядку експерименту реагуватиме на порушення громадського порядку у дворах багатоквартирних будинків. Про це повідомляється на сторінці комунального підприємства в соцмережі.

У повідомленні зазначається, що жителі міста, потрапляючи на прийом чи звертаючись на “гарячу лінію” першого заступника Ірпінського міського голови Олександра Маркушина, «зауважують, що завдяки присутності “Муніципальної варти” підтримується громадський порядок у парках, скверах, на центральній площі, проте існує проблема порушень громадського порядку та певних норм поведінки в місцях, де інспектори “Муніципальної варти” не здійснюють патрулювань». Зокрема, мешканці багатоповерхівок зауважують, що коли громадський порядок порушується у дворах їхніх будинків, «Муніципальна варта» рекомендує звернутися до поліції, оскільки це не її зона відповідальності.

Підприємство повідомляє, що з початку лютого «в якості експерименту» готове реагувати на звернення, які надійшли на цілодобову «гарячу лінію» щодо наступних ситуацій у дворах багатоповерхівок:
– порушень громадського порядку;
– розпиття алкогольних напоїв;
– наявності підозрілих осіб;
– засмічення місць загального користування;
– порушення правил благоустрою міста;
– порушення правил тримання собак і котів.

«У разі, якщо виявлене адміністративне правопорушення буде в компетенції МВ, інспектори відреагують відповідно до чинного законодавства. При малозначності порушення інспектор може обмежитись усним зауваженням, а якщо воно більш серйозне — скласти адмінпротокол. У випадку неналежності порушення до меж компетенції “Муніципальної варти”, правопорушник і матеріали, які підтверджують факт правопорушення, будуть передані правоохоронним органам для подальшого реагування», – сказано в дописі.

При цьому «вартові» просять «по можливості робити фото- та відеофіксацію правопорушень» і звертають увагу містян на те, що «реагування можливе виключно за умови наявності заявника (свідка)». «Це ваш дім, і саме ви в першу чергу маєте бути зацікавлені в тому, щоб на дворовій території було безпечно і комфортно», – зауважують вони.

Автори повідомлення нагадують, що «гаряча лінія» «Муніципальної варти» ((04597) 60-400, (073) 070-05-57) працює в режимі 24/7.