Ірпінська ОТГ: як розвиватимуться села старостинських округів (відео)

Щоб доїхати з Козинців до Ірпеня, селянам треба подолати майже 30 кілометрів не найкращої дороги. Адже прямого шляху до Ірпеня нема, і люди часто їдуть через Немішаєве та Ворзель. Але вже незабаром цей шлях стане вдвічі коротшим і комфортнішим.

Надія Дроган, журналістка:
«Зовсім скоро через це поле проляже дуже красива дорога, яка з’єднає з Ірпенем Михайлівку-Рубежівку й інші села, які приєдналися до Ірпінської громади».

Зараз ведуться передпроєктні роботи. Питання контролює заступник Ірпінського міського голови Ігор Дворніков, який відповідає за розвиток старостинських округів.

Ігор Дворніков, заступник Ірпінського міського голови:
«Плануємо тут освітлення, плануємо чотири смуги для машин – дві в кожну сторону. Ми вже виїжджали зі спеціалістами, які дали нам напрямки, якими має пройти ця дорога, і в найближчий час проведемо тендер і будемо приступати до проєктування».

Окрім нової траси, в Ірпені передбачили кошти й на інші проєкти в селах. Серед них – і дитячий садочок у Михайлівці-Рубежівці. На нього тут очікують давно. Щоб його добудувати, в селі роками сподівалися на допомогу з районного бюджету.

Андрій Помазан, депутат Ірпінської міської ради:
«Співфінансування з районної адміністрації і районної ради на добудову дитячого садочка так і не надійшло. І вже на сьогоднішній день Ірпінська міська рада це вирішила, проголосувавши за бюджет 2021 року – виділила 3 мільйони дофінансування».

Ігор Дворніков:
«Також передбачаємо кошти на розроблення проєкту підключення села Михайлівка-Рубежівка до каналізаційної системи Ірпеня, щоб була централізована каналізація».

А ще кошти передбачені для створення поліцейської дільниці на базі Михайлівки-Рубежівки.

Серед пріоритетних завдань – і покращення медичних послуг у селі.

Катерина Пасюк, староста Михайлівсько-Рубежівського старостинського округу:
«Знаю, що зараз (директор Ірпінської лікарні Антон) Довгопол працює над тим, щоб отримати ліцензію і відкрити в нашій амбулаторії філію терапевтично-неврологічного відділення».

Не  залишені поза увагою й віддалені села Козинцівського старостинського округу. Першочергові плани розробили й для них.

Ігор Дворніков:                                                                         
«Ми плануємо доробити дитячий садочок, який зараз недороблений у Козинцях. Там, у Козинцях, є школа, яку ми плануємо добудувати. Коли ми з’єднаємо села Рубежівка й Козинці та Ірпінь єдиною дорогою, ми добавимо ще маршрути для того, щоб люди з Козинців і Діброви могли добиратися до Ірпеня».

Спостерігаючи за потужним розвитком Ірпеня, люди в селах сподіваються, що і в них усе вийде.

Катерина Пасюк:
«В Ірпені потужна команда, в Ірпені гарні господарі. На сьогоднішній день найбільш важливо, щоб наше село не зупинилося в розвитку, щоб воно розвивалося надалі так стрімко, як розвивається, наприклад, Ірпінь».

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«За останні 5 років Ірпінь показав шалений темп розвитку, і я впевнений, що ми задамо такий же темп для тих сіл, які приєдналися до Ірпеня – тепер у нас уже спільна Ірпінська об’єднана територіальна громада. Ми нашою командою зробимо все, щоби в наших селищах жилося краще, безпечніше і комфортніше».    


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!