Реклама

Ірпінські ліцеїсти перемогли в освітньому конкурсі «Відкривай Україну» (відео)

Учениці Ірпінського академічного ліцею (з використанням жестової мови):

«Мене звати Маша» – «Мене звати Женя» – «Мене звати Віра».

Маша, Женя, Віра та ще восьмеро учасників команди «Варяги» з Ірпінського академічного ліцею стали переможцями Всеукраїнського освітнього проєкту «Відкривай Україну». Їхню ініціативу «Україна говорить жестами» визнали найкращою серед понад шести сотень учнівських проєктів. Школярі не лише самі взялися опановувати мову жестів, але й тепер допомагають у цьому іншим.

Наталія Шмарко, педагог-організатор Ірпінського академічного ліцею:

«Ми з дівчатами, з нашим колективом, з командою сіли й почали міркувати, що ми можемо зробити на локальному рівні для того, щоб популяризувати жестому мову, для того, щоби покращити життя людей із вадами слуху, щоб комунікувати з ними».

Марія Шуменкова, членкиня команди «Варяги», учениця 11 класу:

«В Україні більше 2 мільйонів людей, що мають вади слуху, і близько 400 тисяч людей, які володіють жестовою мовою. Тобто ці показники дуже різняться, і нашою метою є зробити так, щоб люди, які володіють жестовою мовою, перевищували показник тих, хто має вади слуху та не може комунікувати голосом».

Усього за місяць ліцеїсти вивчили українську дактильну абетку та найпоширеніші слова й фрази жестовою мовою. А для допомоги іншим створили спеціальний телеграм-канал та запустили телеграм-бот «Дактиль». Самі записують короткі відеоуроки, проводять конкурси та заохочують молодь приєднуватися до вивчення мови жестів.

Віра Магдалінчук, членкиня команди «Варяги», учениця 11 класу:

«Вчимо поки що людей правильно дактилювати своє ім’я й викладаємо якісь відеоматеріали – наприклад, як правильно представитися… Такі повчальні коротенькі ролики».

А нещодавно команда «Варяги» ініціювала у соцмережах великий челендж «дактилюй», де учасники представляються мовою жестів. Цю ініціативу вже встигли підтримати й українські зірки.

Анатолій Яцечко, шоумен, радіо- й телеведучий:

«Усім привіт! Моє ім’я Анатолій Анатолійович. Я з задоволенням підтримую ініціативу команди «Варяги». Тож (продовжує з використанням жестової мовиред.) Україна говорить жестами!»

І хоч конкурс уже закінчився, згортати свій проєкт «Варяги» не планують. Ліцеїсти запрошують підписуватися на їхній телеграм-канал «Україна говорить жестами» та долучатися до вивчення мови, яка робить людей ближчими.

Наталія Шмарко:

«Наша основна мета – популяризувати жестову мову в освітніх закладах таким чином, щоб у кожному освітньому закладі проводилася гурткова робота з жестової мови. Тому зараз у наших планах найголовніше – це співпраця з Міністерством освіти і науки».

Марія Шуменкова:

«Найважливіше – це бажання. У вивченні будь-чого. Тобто, якщо в людини буде бажання – вона буде вчити. Ми створюємо для цього дуже багато ресурсів, якими вона може користуватися. Не опускати руки!»

Команда «Варяги» (з використанням жестової мови):

«Україна говорить жестами!»


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Судитимуть російського десантника, який розстріляв сімʼю з малолітніми дітьми в Бучі

Сьогодні, 17:18

Детальніше
«Друга Ріка» передала ще 200 FPV-дронів для ЗСУ в рамках благодійного туру «Нескорені»

Сьогодні, 16:18

Детальніше
У мера Ірпеня Олександра Маркушина з'явився новий радник за 66 тисяч грн на місяць

Сьогодні, 15:21

Детальніше
В ірпінському мікрорайоні Романівка демонтують понівечений Будинок культури

Сьогодні, 12:54

Детальніше
"Нічого не міняється. Знову нараховуються зарплати по 100, 150, 200 тисяч, при цьому на ЗСУ ми виділяємо ганебні 5 млн" — Андрій Літвинов

Сьогодні, 12:51

Детальніше
6,5 млн грн на зарплати чиновників виконкому Ірпінської міськради у червні — рекорд за 2024 рік

Сьогодні, 12:47

Детальніше
Ірпінців запрошують долучитися до плетіння сіток для ЗСУ

Сьогодні, 11:23

Детальніше
Поліція Київщини розшукує 15-річну Софію Морозову та 14-річну Діану Лизлову з Ірпеня

Сьогодні, 11:21

Детальніше
Всі новини