Ірпінський пам’ятник Шевченку – один із найбільш незвичайних в Україні, – ЗМІ

photoeditorsdk-export - 2021-03-10T093435.479

Пам’ятник Тарасові Шевченку, який стоїть на центральній площі Ірпеня на Київщині – це одне з найбільш незвичайних скульптурних зображень великого поета в Україні. Про це пише інтернет-портал «Час Пік».

«Більшість із нас звикли бачити Тараса Шевченка в образі суворого задумливого діда, якого обтяжують думи про долю українського народу. І більшість скульпторів зображували Кобзаря саме в такому вигляді. Але є в Україні пам’ятники, на яких Тарас Шевченко – молодий, натхненний поет. Один з таких монументів розташований в м. Ірпені Київської області», – зазначає видання.

У статті повідомляється, що «Міністерство закордонних справ України оголосило про знаковий рекорд: виявляється, Кобзар є культурним діячем, якому встановлено найбільшу кількість пам’ятників у світі». Усього МЗС нарахувало 1167 пам’ятників Шевченку, з них 1068 – на території України і 99 – в інших 44 країнах світу.

Нагадаємо, раніше Ірпінський міський голова Олександр Маркушин назвав пам’ятник Тарасові Шевченку в Ірпені одним із найунікальніших у світі та висловив подяку меценатам Володимиру Карплюку і Володимиру Співаку, за чиї кошти була створена і встановлена скульптура. 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!