Реклама

Ірпінський «Теплоенергопостач» відправляє боржників до суду

Original 544108398

Майже 40 справ щодо боргів споживачів передало до суду ірпінське комунальне підприємство «Теплоенергопостач» від початку цього року. Загалом у списку осіб, які не сплатили більше 20 тисяч гривень, – майже 400 мешканців Ірпеня. Тих, у кого заборгованість менша, теж дуже багато.

«Загалом заборгованість споживачів підприємству сягає більше 30 мільйонів гривень», – повідомив начальник КП «Теплоенергопостач» Олександр Костюк.

Він додав, що з початку року через суди стягнуто понад 250 тисяч гривень. Найсвіжіший випадок відбувся минулого тижня: за рішенням суду одна з абоненток сплатила 25 тисяч гривень боргу, який накопичила за багато місяців.

Водночас на підприємстві пояснюють, що суди – це не несподіваний захід для боржників. Спершу працівники абонслужби кілька разів на місяць передають їм пам’ятки-нагадування з вимогою сплатити борг. І там зазначається, що в разі несплати справа буде передана до суду. На когось такі інформаційні листи впливають, а на когось – ні. 

За словами Олександра Костюка, серед систематичних неплатників є люди різних соціальних категорій. Наприклад, алкоголіки, яким  байдуже до всього на світі. Але більшість боржників – це люди середнього і навіть вище середнього достатку.  В топі неплатників – відома ірпінська активістка  Неля Лавровська. Станом на 1 березня вона заборгувала за опалення більше 80 000 гривень.

Варто нагадати, що саме через боржників у місті довелося раніше завершити опалювальний сезон. Окрім цього, від оплати залежить і якість тепла. Адже місто потребує активного оновлення теплотрас, бо за багато років поіржавілі труби стали аварійними, і багато тепла губиться ще на шляху до будинків.  

«От зараз запланували обов’язково поміняти стару аварійну трубу на вулиці Северинівській, –розповідає керівник «Теплоенергопостачу». – Її проривало вже тричі. А днями замінили труби на аварійні ділянці в районі БКЗ. Переклали теплотрасу з перепідключенням до будинку №1-А по вулиці Миру. На цей рік запланували ще багато й інших робіт, важливих для розвитку господарства».

Тепловики закликають мешканців міста вчасно сплачувати за надані підприємством послуги, щоб зима не була страшною за будь-яких погодних умов.


Надія Заблоцька-Дроган

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама