Ірпінські рятувальники обстежують пожежні гідранти (відео)

В Ірпені на Київщині обстежують пожежні гідранти. Контроль справності цієї мережі водопостачання ірпінські рятувальники проводять двічі на рік – весною та восени.

Олексій Романенко, капітан служби цивільного захисту 36-ї Державної пожежно-рятувальної частини Ірпеня:
«У нас є карти в електронному вигляді в Google, де відзначені всі пожежні гідранти міста Ірпеня. Перше завдання це знайти найближче до місця пожежі вододжерело, бо від цього залежить розвиток усієї пожежі».

Якщо поблизу є інші люки, той, що з гідрантом, фарбують у червоний колір, щоб його одразу було видно. Адже коли горить, відлік часу йде на хвилини. Під час перевірки особливу увагу звертають на технічний стан.

Олексій Романенко:
«Щоб був справний шток, щоб могли накрутити пожежну колонку – аби ніщо не заважало. На будівлі або на стовпі повинен бути вказівник, на якому є позначення “пожежний гідрант“, номер і відстань – ліворуч, праворуч».

А ще рятувальники випробовують тиск води в гідроустановках. Щоб максимально швидко заправити пожежну машину, він повинен бути від трьох до п’яти атмосфер – як ось на цьому гідранті.

Олексій Романенко:
«Якщо нам треба, ми можемо підіймати цей тиск під час пожежі черговий диспетчер телефонує до водоканалу, і вони в змозі піднімати тиск».

Зараз на вулицях міста налічується 112 пожежних гідрантів. Усі вони перебувають на балансі «Ірпіньводоканалу».

Артур Загодіренко, директор комунального підприємства «Ірпіньводоканал»:
«Є аварійні бригади, які постійно проводять моніторинг та контроль справності пожежних гідрантів. Є регламентні роботи, які розписані згідно з графіком, і також інші роботи, які виникають у разі аварійності».

Від початку цього тижня в місті обстежили вже більше 70 відсотків пожежних гідрантів. Після завершення перевірки рятувальники передадуть комунальникам акт для усунення виявлених несправностей.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«За зиму, після морозів, звичайно, десь є поломка, десь є забруднення, десь заржавіло. Я даю доручення нашому КП “Ірпіньводоканал”, щоб вони за два тижні їх відремонтували, і всі гідранти по місту були в справному стані».  


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!