Ірпінські рятувальники продовжують проводити рейди з попередження надзвичайних ситуацій (відео)
06 Aug 18:31, 2024
Меланія, мешканка Ірпеня:
«Якщо ви побачили підозрілий предмет, то треба: не підходити, не чіпати, телефонувати 101 і йти тією ж стежкою».
Дев’ятирічні Меланія та Соломія добре знають як не втрапити в халепу. Своїми знаннями дівчатка з радістю ділилися під час знайомства з ірпінськими рятувальниками.
Працівники ДСНС спільно з Муніципальною вартою Ірпеня регулярно проводять профілактичні бесіди з попередження надзвичайних ситуацій. Розповідають як безпечно поводитися під час відпочинку біля води.
Іван Мариць, заступник начальника ВЗНС Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:
«У нас така негативна тенденція спостерігається, що велика кількість утоплень в цьому році на воді. У нас цьогоріч уже в Бучанському районі 13 людей загинуло на воді».
Уже традиційно, під час літньої спеки, рятувальники багато працюють над попередженням пожеж. За допомогою дрону моніторять території, де багато сухостою.
Владислав Волошин, оператор дрону КП «Муніципальна варта» ІМР:
«Підіймаємо квадрокоптер, проводимо огляд наших екосистем. Дивимося: можливо побачимо потенційних паліїв, можливо побачимо безпосередньо пожежу. Це допоможе нам відразу відреагувати, не допустити розгоряння та поширення на великі території».
До речі, актуальний штраф за спалювання сухої рослинності нині становить 3060 гривень.
Мешканці Ірпеня, з якими під час рейду спілкувалися рятувальники, кажуть, що це – потрібна справа. Такі нагадування про дотримання безпеки особливо корисні для дітей.
Адель, мешканка Ірпеня:
«Ми колись у дитинстві без відома батьків утікали з дому щоб піти на якусь річку і покупатися. То зараз мені б хотілося, щоб діти без мене взагалі не ходили до якихось водойм».
Іван Мариць, заступник начальника ВЗНС Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:
«Перш за все, це – спілкування з громадянами. Доводяться основні правила вимог пожежної безпеки, застерігаємо громадян, щоб вони самовільно не спалювали суху рослинність та не провокували пожежі в природніх екосистемах. Із громадянами проводилися дані бесіди і також ми роздавали матеріали з правилами поведінки та відпочинку на воді, надання допомоги потопаючому і як діяти в надзвичайних ситуаціях».