Ірпінці можуть перевірити якість повітря в місті (відео)

Чим дихають мешканці Ірпеня? Дізнатися про це швидко і легко може кожен охочий. Для цього достатньо зайти на сайт Департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації. У розділі «Моніторинг довкілля» обрати «Автоматизовані пости» та місто Ірпінь.

Із вказаних даних можна дізнатися про концентрацію забруднюючих речовин у повітрі, кількість пилу, температуру, вологість, наявність опадів, швидкість і напрям вітру. Крім того, звірити усі показники із гранично допустимою нормою. 27 січня повітря в Ірпені чисте.

«Це показуються виміри на останній час, які були 27.01 о 10.45, – пояснює керівник комунального підприємства «Муніципальтна варта» Микола Ковальчук. – Але найважливіше не те, що ми бачимо показник сьогодні й зараз. Головне – побачити динаміку за якийсь період, чи були якісь зміни. Обрали дати, які нас цікавлять (інтервал), і натискаємо «сформувати».  

Актуальні дані по Ірпеню система отримує зі стаціонарного поста, розміщеного на будівлі Ірпінської міської ради. Обладнання фіксує інформацію про стан повітря в центрі міста.

«Локально фіксується те, що в центрі міста, тому що на околицях – можливо, за два-три кілометри – можуть бути інші показники», – розповів Микола Ковальчук.

Такі ж метеорологічні міністанції працюють ще у 12 населених пунктах Київщини. Встановлені вони за кошти обласного бюджету в рамках програми охорони довкілля.