Реклама

Карплюк: «Go вчити англійську і змінювати статистику!»

Карплюк: «Go вчити англійську і змінювати статистику!»

Володимир Карплюк підняв питання низького рівня знання англійської мови серед українців та навів невтішну статистику авторитетних міжнародних дослідників. На прикладі Ірпеня він розказує, як можна вирішити це питання в кожному українському місті чи селі.

«Минулого року Україна опинилася на 43-му місці у рейтингу за рівнем знання англійської мови у світі. Такі результати спеціального дослідження компанії English Proficiency Index. Усього у рейтингу – 88 неангломовних країн.

Результати ще одного дослідження від компанії TNS, показують, що 89% опитаних українців вчили англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього» — зазначає він.

За словами Володимира Карплюка, порівняно з країнами Європи, Україна істотно відстає, адже більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови. А 38% європейців вільно володіють англійською. Україна обрала європейський вектор розвитку, а це означає, що без англійської мови нам не обійтися. Одна з цілей мовної політики ЄС полягає в тому, щоб кожен європейський громадянин володів двома іноземними мовами.

Володимир Карплюк розказав, як цей непростий виклик для всіх українців долають в Ірпені:

«В Ірпені ми активно підтримуємо мовну політику ЄС. З 2017 року в місті працює волонтерка Корпусу Миру Еммері Браккі. Спільно з міською радою вона організовує проекти розвитку, в тому числі це стосується вдосконалення знань з англійської мови. Щотижня Еммері Браккі проводить speaking club для старшокласників у школах Ірпеня – почергово у кожному закладі. Таким чином мова для школярів стає живою, а не просто текстами у підручниках.
За ініціативи Еммері Браккі, учні з Ірпеня взяли участь в національному етапі Міжнародного конкурсу творчого англомовного письма “Write On”. І одразу дві учениці посіли призові місця. Аліна Сербіна зі школи №12 перемогла серед восьмикласників з усієї України. А представниця ЗОШ №3 Уляна Ситник посіла друге місце серед учнів 6-тих класів».

Більше про те, як в Ірпені опановують англійську мову – в блозі Володимира Карплюка інтернет-сайту КиевВласть

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!