Хатинка пекаря: господар захищає Україну, пекарня працює (відео)
22 Aug 17:05, 2024
Щойно Анатолій відкриває піч і виймає звідти свіжоспечені пиріжки, неповторний аромат, знайомий нам із дитинства, розлітається всією околицею. Про «Хатинку пекаря» у Бучі, мабуть, знають уже всі мешканці регіону та й далеко за його межами. У 2020-му, коли в Україну прийшла пандемія коронавірусу, її заснував професійний кухар Ярослав Бурківський. Кілька тижнів тому чоловік добровольцем вступив до лав ЗСУ. А власну справу довірив мамі.
Ольга Бурківська, господиня пекарні «Хатинка пекаря»:
«Я трохи була в шоці, але я йому сказала: «Хай Бог тебе береже»… Дуже тяжко, коли рідні ідуть, це дуже тяжко, я ще досі не можу до себе прийти».
Пані Ольга приїхала допомагати синові після деокупації Київщини, коли в пекарні пекли хліб і роздавали його місцевим мешканцям, бійцям терооборони, воїнам, що лікувалися в госпіталі.
Ольга Бурківська, господиня пекарні «Хатинка пекаря»:
«Він каже: «Мамо, як щодо того, щоб трохи допомогти?». Я кажу: «Та немає питань!». Я приїхала і так й лишилася».
Зараз жінка тут за головну. Допомагають син, донька і зять. Сьогодні, окрім засновника Ярослава, ще два пекарі, які раніше тут працювали, захищають Україну на фронті. Тож зараз «Хатинка пекаря» – суто сімейна справа.
Анатолій Дель, пекар:
«Ці пиріжки будуть з капустою, і гриби з сиром, ці – сир, помідор та кріп. З м’ясом ми не працюємо, бо у нас власник Ярослав – веган і він м’яса не їсть».
Раніше Анатолій працював водієм і ніколи не думав, що робота з тістом так його захопить. Зараз чоловік знає усі тонкощі випікання хліба.
Анатолій Дель, пекар:
«Беремо ножа і рівно його ведемо. Якщо десь його навскоси повести, то хліб репне. Тобто кут 90 градусів має бути».
Влітку хліб у пекарні випікають в дров’яній печі надворі. Кажуть, під час спеки роботу іноді починають о 4-й ранку. Місцевий хліб печеться на заквасці, без яєць і дріжджів. А різновидів – на будь-який смак.
Анатолій Дель, пекар:
«Гречаний, білий, з льоном, цільнозерновий з медом, просто цільнозерновий, житній, «три насінини», бородинський, з тмином, ну багато видів хліба».
Окрім хліба та пиріжків із різними начинками, в пекарні готують домашнє вівсяне печиво та незвичайний торт «Медівник» з печі.
Ольга Бурківська, господиня пекарні «Хатинка пекаря»:
«Знайшли стародавній рецепт, удосконалили його трішки під пічку. Випікаємо коржі, перемащуємо сметаною, збиваємо сметану. І у нас виходить дуже смачний і насичений смак! У магазині ви точно такого не купите».
Поки ми були у «Хатинці пекаря», до неї весь час навідувалися клієнти. Більшість – уже не вперше.
Відвідувачі пекарні:
- «Тут весь хліб добрий! Приїжджаю раз-два в тиждень»
- «У них все добре! І пиріжки, і випічка, хліб, торти класні!»
- «Потрібно підтримувати, я вважаю, таку справу, тим більше, що це військових людей, наших захисників, головних людей наразі для нас. Тому було і просто цікаво і хотілося сюди потрапити».
«Хатинка пекаря» працює щодня зранку до вечора. Але якщо ви хочете придбати ще теплу випічку, приїжджайте в обід. До речі, хліб, пиріжки та торти тут можна замовити завчасно і навіть з доставкою. А ще у планах в пані Ольги і проведення майстер-класів для дітей, так, як раніше робив це її син.
Ольга Бурківська, господиня пекарні «Хатинка пекаря»:
«А що робити? Треба працювати. Багато людей, ви бачили, заходили до нас … як закрити цю справу? Ми могли все законсервувати, нічого не робити, але ми вирішили, що люди мають смакувати якісний, смачний хліб. І люди до нас ідуть, це дуже приємно, і ми заради них працюємо».