Коцюбинське відзначає 80-річний ювілей

148489172 950873172110389 8871458572641805490 O

Сьогодні виповнюється 80 років із дня утворення селища Коцюбинського на Київщині, повідомив на своїй сторінці у фейсбуці селищний голова Сергій Даніш.

«Коцюбинське відзначає свій символічний День народження. Саме цього дня, рівно 80 років тому – 11 лютого 1941 року – хутір Берковець став селищем міського типу та був перейменований у селище імені Коцюбинського. Згодом – Коцюбинське», – зазначається в повідомленні.

«Звичайно, історія нашого населеного пункту починається набагато раніше. І вона дуже цікава. Перші поселення з’явилися тут на початку XX століття під час будівництва залізниці Київ – Ковель. Потім була побудована станція «Біличі». А у 1932 році сюди через будівництво танкового полігону примусово переселили мешканців хутора Берковець, що був розташований неподалік. За свідченнями істориків, тоді червоноармійці розібрали хати селян і перевезли їх до станції «Біличі». Берковчани зібрали свої будинки на новому місці, а поселення назвали Новий Берковець», – розповів Даніш.

Він зауважив, що «цього року Коцюбинське почало відлік своєї нової історії – як спроможна Коцюбинська об’єднана громада». «Щиро радію, що ми відстояли наше селище і не дали стерти його з карти Київщини. Я дякую всім, хто боровся за нашу історію і наше майбутнє!» – наголосив селищний голова.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!