Лабораторія «Ecosoft»: перевірити якість води може кожен (відео)

Ці тендітні дівчата в білих халатах – не лікарі, але вони теж піклуються про наше з вами здоров’я. Те, що вони роблять, трохи схоже на магію: за лічені секунди в їхніх руках звичайна вода легко змінює свій колір чи стан. І це не для розваги, а щоб з’ясувати, яку воду ми щодня п’ємо.

Олена Шевчук, завідувачка аналітичної лабораторії «Ecosoft»:
«Тут у нас визначається жорсткість води. Якщо вода не жорстка, а м
’яка, то ми бачимо отакий блакитний колір. Якщо вода жорстка, то маємо яскраво-малинове забарвлення».

Напередодні Дня хіміка, який в Україні відзначають в останню неділю травня, ми завітали аналітичну лабораторію компанії «Ecosoft». Тут досліджують воду і знають про неї все. Зразки на аналіз надсилають з усієї України: понад 60 проб у день і майже 1000 щомісяця.

Олена Шевчук:
«Вода дуже різна, залежить від регіону. Є регіони, де вода за визначенням не є чиста, є регіони, які можуть похвалитися хорошою водою. Здебільшого забруднення — це залізо, це жорсткість, це нітрати (якщо йдеться про колодязі)».

Аналіз води проводиться не просто для того, щоб дізнатися її якість, кажуть у лабораторії, а щоб зрозуміти, як правильно воду очистити. І компанія «Ecosoft» подбала про те, щоб кожен українець зміг легко дослідити свою воду. Для цього розробили спеціальні набори для базового чи розширеного тесту води.

Олена Шевчук:
«Тут у нас у коробочці є пляшечка, є інструкція, як відібрати воду, і він (споживач — ред.) відбирає свою воду, наклеює етикетку й відносить на “Нову пошту”. У вартість цієї пляшечки й коробочки входить відправка “Новою поштою”, тобто він уже нічого не сплачує».

Вже за кілька днів споживач отримує результати. Крім того, всі дані про воду наносяться на спеціальну карту на сайті компанії. Тут кожен охочий може дізнатися якість води у своєму місті чи навіть на своїй вулиці. У лабораторії «Ecosoft» запевняють – про точність аналізів можна не хвилюватися, адже тут працюють тільки дипломовані хіміки. Кажуть — професія хіміка балансує між чимось цікавим і небезпечним, а правильно балансувати можуть далеко не всі.

Олена Шевчук:
«Професія хіміка дуже специфічна, і не кожен може цим займатися, особливо роботою в лабораторії. Тут потрібні такі якості як педантичність, акуратність. Щоби бути хіміком, потрібен певний склад розуму, характеру. Це свого роду покликання».


Підписуйтеся на новий Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!