«Муніципальна варта» Ірпеня провела тренінг із надання домедичної допомоги постраждалим (відео)

Протягом двох днів в Ірпінському ліцеї №3 (Київщина) сталося одразу декілька надзвичайних подій: нещасний випадок із серцевим нападом, ДТП та вибух невідомого пристрою. Події, звичайно, імітовані. Так «Муніципальна варта» проводила тренінг із надання тактичної домедичної допомоги постраждалим у різних надзвичайних ситуаціях.

Микола Ковальчук, начальник комунального підприємства «Муніципальна варта»:
«Ми вже давно обіцяли – ще в кінці 2019 року – що зробимо великий тренінг із домедичної допомоги для всіх охочих, і от ми цей тренінг організували разом із нашим управлінням освіти і науки».

У навчаннях узяли участь учителі ірпінських шкіл, мунвартівці. Також могли долучатися всі охочі. Навчати грамоті домедичної допомоги запросили професійних інструкторів. Ніхто не стояв осторонь, кожен намагався власноруч рятувати «постраждалих». Інструктори одразу проводили роботу над помилками.

Олексій Кавлак, директор тренінгового центру «Aid brothers»:
«Більшість помилок, які було відпрацьовано, стосувалися того, що люди бачили поранення, включався тунельний зір, і вони вже не бачили, що там із пораненим. І починали діяти якомога простіше для себе, а не для пораненого».

Кожен мав змогу відвідати всі локації. Це давало можливість не лише закріпити, але й розширити свої знання. Серед іншого, відпрацьовували ситуацію після вибуху невідомого пристрою та намагалися врятувати «потерпілих» у результаті  ДТП.

Олексій Урін, інструктор 44-го навчального центру тактичної медицини з надання першої домедичної допомоги цивільним:  
«На початку головне правильно розставити пріоритети – кому надавати допомогу в першу чергу, кого залучити, хто може діяти, і щоб у подальшому ті, хто беруть на себе активну частину, могли також брати до себе в помічники людей, які може й не знають, що робити, але будь-які руки їм потрібні».

У кожній ситуації важливим було не лише не розгубитися, а й правильно виконати необхідні маніпуляції: надважливо підтримати життя потерпілого до прибуття швидкої допомоги.

Наталія Пальнікова, вчителька Ірпінського ліцею №3:
«Спробували ручками, побачили, наскільки це важко, наскільки це відповідально».

У підсумку учасники, які успішно пройшли навчання,  отримали сертифікати.

Микола Ковальчук:
«Надіюся, що вони отримали знання, які допоможуть рятувати людей».