Мурал-рекордсмен: у пожежній частині в Бородянці зафіксували новий рекорд України (відео)
17 Sep 18:50, 2024
Марк Орловський, експерт Національного реєстру України представництва Книги рекордів Гіннеса в Україні:
«Сьогодні, 17 вересня 2024 року, Національний реєстр рекордів Україні засвідчує встановлення національного рекорду України «Найбільша площа муралу на вежі пожежної частини, виконаний майстром-вогнеборцем у техніці аерографія».
Новий національний рекорд у день рятувальника встановили в Бородянці. Рекордним став мурал на навчальній башті пожежної частини.
Стінопис, що поєднав образ пожежника та козака, створив вогнеборець з Чернігова Віталій Вороний. Як зазначають самі рятувальники, що у них, що в їхніх пращурів козаків сталеві дух і сила волі.
Віктор Дараган, начальник 8-Державного пожежно-рятувального загону:
«Після окупації башта була розбита. Разом з колективом вирішили придумати так, щоб воно достойно виглядило і знайшли художника, привезли його сюди, він намалював, придумали ескізи і втілили його в дії».
У перші дні повномасштабного вторгнення пожежники залишалися у Бородянці, тож добре пам’ятають як російські снаряди влучили у цю башту.
Іван Карплюк, майор Служби цивільного захисту, заступник начальника 31-ДПРЧ:
«Частину пошкодили, коли ще ми знаходилися в укритті, тут перебували. Це з 27 на 28 лютого. Тут бої тривали на вулиці, і вони відповідно проходили і обстрілювали позиції. Можливо думали, що навчальна вежа, там снайпери сидять».
Тоді, у лютому-березні 2022, рятувальник допомагали гасити пожежі від прямих влучань. І навіть після евакуації частини поверталися до вже окупованих населених пунктів, щоб вивозити цивільних.
Василь Клокун, начальник караулу 31-ДПРЧ:
«По прильотах багато чого було знищено. Перше у нас влучання було це загинула сім’я поліцейського. Там 5 чоловік було: жінка і дитя, вся родина загинула, один поліцейський залишився живий».
Іван Карплюк, майор Служби цивільного захисту, заступник начальника 31-ДПРЧ:
«Війська вже стояли, це вже було по їхній домовленості, нам там давали певний період, щоб якнайбільше людей можна було забрати. Дальше так само були евакуації з сільських населених пунктів, що вже були в окупації. Усе було досить злагоджено, всі розуміли, що це таке, віднеслися до цього з розумінням. Усі давали присягу на збереження життя і здоровʼя громадян».
У той час як бородянські рятувальники евакуйовували людей в їхній частині хазяйнували росіяни. Повернувшись у квітні у свою рідну будівлю, вогнеборці були шоковані.
Василь Клокун, начальник караулу 31-ДПРЧ:
«Шоковані були, багато сміття було. Там, де спали, там справляли свої потреби, жахлива була картинка».
Іван Карплюк, майор Служби цивільного захисту, заступник начальника 31-ДПРЧ:
«Ми повернулися і вже були емоційно на підриві, оскільки повернулися у рідну пожежну частину, ну і зразу почали відбудовувати».
У відновленій пожежній частині рятувальники продовжують працювати на благо громади.
Валентина, мешканка Бородянки:
«Дякуємо їм велике за те, що вони роблять заради України і нашого народу. Господи, щоб закінчилася ця війна. Нехай всі будуть здорові і щасливі».