Реклама

На Київщині стартує новий проєкт про історію столичного регіону

На Київщині стартує новий проєкт про історію столичного регіону

Видання «Моя Київщина» ініціює створення історичного сайту про історію столичного регіону як невід’ємного елементу ідеологічного протистояння з росією. До цього проєкту будуть запрошені провідні наукові установи, відомі історики та дослідники столичного регіону. Про це повідомили на сайті видання.

«Київщина – серце України – центр її минулого, форпост сьогодення і локомотив майбутнього. І колись, і нині, і згодом історію України, а заодно і Київщини, творили, творять і творитимуть віддані країні люди. Одні з них більш відомі, інші – менше, але це ніяк не нівелює їхню спільну роль у становленні держави, визвольній боротьбі народу, створенні національного культурного спадку, пам’яток історії та архітектури, досягненнях у різних галузях науки тощо», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що минулого –  2023 року – відтворили історичну правду та визначили 842 рік офіційною датою створення Київської Русі. Це час появи перших населених пунктів за межами стародавнього Києва. Нині ця територія і є Київщина. Нагадаємо, що довгий час роком створення Київської області вважали 1932-й, коли вийшов відповідний наказ Сталіна. Ця важлива деталь підкреслює те, як у межах системної підривної роботи з дезінформації московська пропаганда перекручує та фальсифікує історію нашої країни, попри її значні роль та місце в історії Європи та всього цивілізованого світу. 

Тож у час повномасштабної війни українцям як нації дуже важливо відмовитися від російського імперського та комуністичного погляду на себе, свою країну та своє минуле. Українцям є чим пишатися та ким гордитися. Як приклад, може бути цікава та актуальна для ідеологічної роботи книга сучасного українського історика Олександра Палія про історичні перемоги України.

«У цілому Київщина, як і вся Україна, – благодатна тема для дослідників та істориків, бо має ще безліч невідкритих імен, невивчених уроків історії, темних плям та брудних інсинуацій, нав’язаних злісними імперськими режимами. І водночас Київська область багата відомими історично значущими локаціями зі славного минулого. А також новими місцями подвигів воїнів ЗСУ та звичайних громадян, які в лютому 2022 року стали на захист свого краю та держави у відкритій агресії росії проти України. Васильків, Гостомель, Ірпінь, Буча, Ворзель, Ясногородка, Мощун… Це – наші новітні герої і наша історія також, і тому наш святий обов’язок – зберегти її для нащадків, не дозволити нікому спаплюжити чи переписати на власний копил героїчні сторінки всенародної боротьби, аби в майбутньому не повторити помилки минулого», — додають ініціатори проєкту.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Ірина Захарченко знову голова Бородянської селищної громади

Сьогодні, 16:54

Детальніше
Мешканка Михайлівки-Рубежівки Тетяна Любовець була героїнею відеопроєкту ITV «ЛЮТИЙ БЕРЕЗЕНЬ: спогади очевидців»

Сьогодні, 15:43

Детальніше
Євгенія Антонюк про вшанування пам'яті полеглих Героїв і перейменування вулиць в Ірпінській громаді (відео)

Сьогодні, 13:29

Детальніше
Постраждалі від сьогоднішньої атаки ворога — мешканці Ірпінської громади 

Сьогодні, 12:25

Детальніше
В Ірпінській громаді встановлюють меморіальні дошки на честь Героїв і перейменують вулиці

Сьогодні, 11:45

Детальніше
Ірпінці придбали авто для захисників, які воюють на Курському напрямку

16 Jan 19:50

Детальніше
Бібліотеці ІЛІТу передали 25 нових книг польською мовою

16 Jan 17:30

Детальніше
В Ірпені вшанували пам’ять Володимира Сидорука (відео)

16 Jan 16:44

Детальніше
Всі новини