Новий головний лікар Ірпінської лікарні анонсував реформування «вторинки»

photoeditorsdk-export - 2020-01-10T192956.034

В. о. Ірпінського міського голови Андрій Літвинов та заступниця мера Юлія Устич представили колективу центральної міської лікарні новопризначеного головного лікаря – Антона Довгопола. Після офіційного представлення він розповів про основні плани щодо реформування медичної галузі регіону на найближчий рік. Про це повідомляє 04597.com.ua.

Видання наводить перелік запланованих нововведень.

1. Підписання угоди з НЗСУ

Першочергове завдання – підписати у квітні угоду з Національною службою здоров’я України за 23 пріоритетними напрямками. Якщо раніше вторинна ланка медицини отримувала фінансування за кожну зареєстровану в регіоні особу, то з квітня субвенція виділятиметься за пролікованого пацієнта.

2. Реформування невідкладної медичної допомоги

Надання первинної медичної допомоги в регіоні має бути цілодобовим – навіть тоді, коли немає можливості потрапити на прийом до сімейного лікаря. Якщо пацієнт отримує відмову у виїзді екстреної допомоги, від повинен мати можливість отримати допомогу невідкладну. Тому невідкладна медична допомога буде переведена з вторинної ланки у первинну.  

У регіоні мають працювати щонайменше два пункти невідкладної допомоги, оскільки нею обслуговуються Ірпінь, Буча, Гостомель, Коцюбинське та Ворзель. Найближчим часом заплановане відкриття таких пунктів на території Ірпінської лікарні в Бучі та в приміщенні міської поліклініки в Ірпені на вул. Садовій (1-й поверх). 

3. Перенесення гінекології

Гінекологічно-акушерське відділення, розташоване у Ворзелі, буде перенесене в Ірпінь. Зараз розробляється проєкт його переміщення на 2-й поверх Ірпінської міської поліклініки та розглядається можливість адаптації стаціонару на базі цього приміщення.

4. Оптимізація розташування кабінетів

Для реалізації всіх запланованих змін у розміщенні структурних підрозділів лікарні запланована оптимізація розташування кабінетів у будівлі міської поліклініки. Адміністративні кабінети будуть перенесені в інші приміщення цієї будівлі. Новий головний лікар запевнив, що готовий перенести свій кабінет навіть на підвальний поверх – разом із колегами. На першому поверсі планується відкриття цілодобової лабораторії та функціонального відділення – для того, щоб пацієнт мав можливість в одному місці зробити аналізи та пройти діагностику. Поліклініка й надалі виконуватиме свої функції, але перейде на кабінетний тип роботи замість нинішнього розподілу по відділеннях. 

5. Збільшення кадрового складу

Антон Довгопол запевнив, що жоден медпрацівник не буде скорочений – наразі й так є певний дефіцит кадрів. Натомість він пообіцяв запросити на роботу колег, які готові працювати в медичних закладах Ірпінського регіону.

6. Будівництво нового медичного центру

У 2020 році розпочнеться будівництво нового чотирьохповерхового медичного центру по вул. Садовій. У бюджеті Ірпеня на 2020 рік на будівництво виділено 50 млн грн. Кінцева мета – розміщення лікарні на одній госпітальній базі в Ірпені.

Нагадаємо, Антон Довгопол був призначений на посаду керівника Ірпінської центральної міської лікарні 3 січня. Його кандидатуру одноголосно підтримали всі члени конкурсної комісії.  

Новому очільнику ІЦМЛ – 33 роки. Має дві вищі освіти – медичну та юридичну. Досі працював заступником головного лікаря Бородянської центральної лікарні. Проживає в Приірпінні, тож добре знає особливості медичної сфери регіону.