Олександр Маркушин звернувся до керівництва держави з проханням виділити фінансування та залучити більше архітекторів (відео)

Photo 2023 10 18 20 02 11

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин звернувся до Київської обласної військової адміністрації, Кабінету Міністрів України та Офісу Президента з проханням розглянути питання щодо виділення фінансування на розробку проєктно-кошторисної документації для зруйнованих росіянами громад. Також попросив про залучення більшої кількості архітекторів до відбудови. Про це він повідомив на онлайн-засіданні Конгресу місцевих і регіональних рад.

«Для нас питання фінансування проєктно-кошторисних документацій дійсно надзвичайно болісне. Адже для того, щоб подати будинок на будь-яку програму з відбудови необхідно мати вже всі готові документи. Водночас вартість розробки проєктно-кошторисної документації лише для одного невеликого багатоквартирного будинку може складати від 300 до 500 тисяч гривень. Для багатоповерхівок або ЖК – декілька мільйонів. Таких об’єктів в Ірпінській громаді СОТНІ. Ні у мешканців цих будинків, ні у бюджеті зруйнованих громад немає таких захмарних коштів і це гальмує швидку та комплексну відбудову всього нашого житлового фонду», — наголосив мер міста.

На засіданні були присутні керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, голова КОВА Руслан Кравченко, урядовці та іноземні партнери.

«Я дякую за запрошення на засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних рад і сподіваюсь на швидкі позитивні рішення для відбудови Ірпінської громади та постраждалих громад з усієї України!», — додав Маркушин.

Нагадаємо, нещодавно Олександр Маркушин запросив інвесторів, меценатів та виробників на міжнародний форум ReBuild Ukraine 2023, який відбудеться 14-15 листопада 2023 року у Варшаві (Польща). Це міжнародна офлайн платформа для залучення зовнішнього фінансування з метою відбудови України. Ірпінська міська рада спільно з Фондом відновлення Ірпеня представлять проєкти реконструкції, відновлення та інвестиційні проєкти на Міжнародному форумі ReBuild Ukraine у Варшаві. 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!