Перші ірпінські добровільні пожежники завершують стажування в Німеччині (фото)

photoeditorsdk-export - 2019-12-13T113513.548

11 перших добровільних пожежників із Ірпеня Київської області завершують тижневе стажування в Німеччині. Про це повідомила радниця Ірпінського міського голови з питань міжнародного співробітництва Оксана Сулима.

Стажування вогнеборців – це третя частина проєкту міст-побратимів Ірпеня і Борни (ФРН) зі створення ірпінської добровільної пожежної дружини. Вона завершується завтра, 14 грудня.     

«На стажування з Ірпеня до Німеччини поїхали ті добровольці, які перші пройшли навчання в 36-й Державній пожежно-рятувальній частині та склали відбірковий тест. Ще з перших днів першої частини проєкту було подано більше сорока заявок від мешканців Ірпеня до добровільної пожежної дружини», – розповіла Оксана Сулима.

За її словами, під час перебування у ФРН ірпінці «встигли познайомитися з особливостями функціонування добровільних пожежних служб у Німеччині та пройти навчання в добровільній пожежній частині м. Борна, побували на навчальних тренуваннях, до яких залучаються 69 добровільних пожежників, поспілкувалися з керівником дитячої та юнацької добровільної пожежної команди, зіграли у волейбол із добровільними пожежниками в день спортивних занять».

«Наші ірпінські добровольці-вогнеборці відвідали дві найбільші пожежні частини Лейпцига, дізнались про технічні аспекти встановлення мережевого зв’язку та пейджерних повідомлень, про співпрацю професійних пожежників із рятувальниками-добровольцями, ознайомились із функціонуванням (системи) матеріально-технічного забезпечення тощо. Та найочікуванішим для всіх був заліковий день у навчально-технічному центрі міста Борна. У першій частині дня за нормативний час наші добровольці мали пройти задимлений темний лабіринт, самостійно знайти вихід та виконати певні завдання на тренажерах. У другій частині випробовування вони мали погасити справжню пожежу в тренувальному контейнерному палаючому будинку! Це було надзвичайно важко як фізично, так і психологічно, адже це було для них вперше», – повідомила радниця мера.

Вона зазначила, що всі члени групи «пройшли це випробовування дуже достойно» та висловила впевненість у тому, що вони «будуть гарним прикладом та наставниками для товаришів по добровільній пожежній службі Ірпеня