Показати правду й застерегти світ: у Брюсселі відбудеться виставка про злочини росії в Ірпені 

Photo 2022 05 30 19 21 03

3–4 червня у Брюсселі відбудеться виставка «Irpin. Invincible» («Ірпінь. Непереможний»), присвячена обороні Ірпеня та життю частини міста в окупації. Вона відкриється в «Українському хабі», розташованому в одній із будівель Європейського парламенту. Експозиція наочно продемонструє, яким Ірпінь був до війни та яким став після приходу «русского міра».

За словами організаторів виставки — представників Institute for Global Transformation — «Irpin. Invincible» розповість світовій спільноті про звірства російської армії на території України. «Це візуальний щоденник війни та окупації. Головна мета заходу — надати максимального розголосу подіям, що відбуваються зараз в Україні через війну, аби європейські країни, зокрема, мали змогу на власні очі побачити та дізнатися всю правду про воєнну агресію росії проти українського народу», – зазначається в анонсі події.

На виставці серед іншого будуть представлені предмети, знайдені на руїнах зруйнованого загарбниками Центрального будинку культури Ірпеня: залишки малого концертного рояля «Аugust Forster» та копії археологічної пам’ятки «Трипільський резонатор», фрагменти внутрішнього декоративного оздоблення будинку культури, посуду, побутових речей, а також уламки ракет. Крім того, відвідувачі експозиції побачать речі місцевих жителів, які постраждали від російських військових – зокрема, особисті речі тих, хто намагався врятуватися від війни, проте не зміг. 

«Ірпінь — маленьке, але мужнє місто з сильними духом і незламними мешканцями, яке разом із Бучею та Гостомелем прийняло найпотужніший удар російського наступу на українську столицю. Ми встояли, зупинили наступ на Київ, але заплатили високу ціну. 70% міста повністю зруйновано або сильно пошкоджено. Постраждали понад 3000 будівель приватного сектору, понад 500 багатоповерхових будинків, школи, дитячі садочки, медичні заклади. Кожна зруйнована будівля — неймовірний біль нашого серця. Сьогодні Ірпінь потребує відбудови, і ми це обов’язково зробимо. Ірпінь — це приклад героїзму і сили українського духу, приклад гідності в боротьбі за свободу. Виставка у Брюсселі — це послання до світу: що таке росія і що відбувається, коли вона приходить на вашу землю. Світ має знати і зробити правильні висновки», — розповів Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, який особисто відвідає виставку «Irpin. Invincible».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!