Реклама

Працівники ДСНС і поліції навчають селян Ірпінської громади безпечно грітися взимку (відео)

Із настанням холодів мешканка села Діброва Людмила Олексіївна користується цією старенькою пічкою. В її будинку ще є електричний конвектор, але жінці економніше грітися дровами. 

Безпеку пічки перевірили працівники поліції спільно з працівниками ДСНС.

Іван Мариць, заступник начальника ВЗНС Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:

«Перед грубою прибитий металевий лист, але він нещільний, і є такі місця, де може потрапити жарина і загорітися ваша підлога. То, будь ласка, прибийте розміром 50 на 70 довшим краєм до печі, щоб якщо випаде жарина, не загорілася ваша горюча поверхня».

Крім цього, фахівці дали зауваження щодо зовнішнього вигляду пічки. Вона не має бути закопчена димом. Жінка пообіцяла виправити ситуацію.

Людмила, мешканка села Діброва:

«У кінці вересня як пішли дощі, ми вже почали користуватися нею. Зараз на зиму, ясна річ, що поштукатуриться й помаститься, і будемо експлуатувати».

Як люди експлуатують свої опалювальні пристрої – поліцейські та працівники ДСНС перевірили й в інших господах.

Такі профілактичні рейди з попередження пожеж із настанням опалювального сезону – особливо актуальні, зазначають рятувальники.

Юрій Кириченко, заступник начальника управління, начальник ВЗНС Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:

«На жаль, тільки починається опалювальний сезон, так і починаються пожежі. На жаль, така сумна статистика. Це – несправність електричного обладнання, порушення правил пожежної безпеки. Дуже різні ситуації, наприклад, паління в ліжку, є такі випадки та істотна несправність пічного опалення, теж значна кількість».

Щоб не трапилося біди, слід дотримуватися простих правил. Їх фахівці й пояснили мешканцям Діброви та Козинців під час профілактичного рейду.

Іван Мариць, заступник начальника ВЗНС Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:

«Своєчасно треба чистити димоходи від сажі, поштукатурити, побілити. Не забувати, що заборонено одяг сушити навколо печі».

Такі бесіди працівники ДСНС та поліції проводять регулярно на території всієї Ірпінської громади.

Антон Попов, поліцейський офіцер Ірпінської громади:

«Це чотири села Ірпінської громади: Забуччя, Козинці, Діброва та Михайлівка-Рубежівка. Майже кожного дня в кожному населеному пункті перебуваємо і робимо як нашу звичайну поліцейську роботу, так і не зовсім властиву поліції роботу – проводимо ці профілактичні заходи».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!