Представники громад з різних областей України вивчали досвід Ірпіньводоканалу (відео)

Ірпінь продовжує ділитися досвідом роботи свого водоканалу. Цього разу на двох стратегічних об’єктах комунального підприємства “Ірпіньводоканал” побували керівники громад та представники комунальних служб з різних областей України.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Ми показали малу станцію очищення та знезалізнення питної води і показали велику. Бо в кожній громаді є потреба десь велику будувати, десь малу будувати, і ми показали різницю. Ми показали різницю у місті розташування і скільки вона займає. І показали кошториси скільки це коштує».

Мала станція, розташована на вулиці Полтавській, обійшлася бюджету Ірпеня близько 15 мільйонів гривень. Вона очищує три з половиною тисячі кубів води на добу. Системи очищення тут, як і на інших станціях, працюють без хлорки, з використанням сучасних технологій компанії «Екософт». Збудували станцію трохи більше ніж за півроку. До того ж тут функціонує ще й потужний лабораторний центр якості води. Він надає широкий спектр послуг із дослідження води усім бажаючим.

Василь Микитенко, Мліївський сільський голова (Черкаська обл.) : 

«Я в доброму шоці. Технологія, яку ми побачили – це взагалі шокує. Як для себе, я роблю висновок: наскільки ми ще далеко від того, що багато чого не знаємо».

Побували гості і на найбільшій станції очищення води в регіоні, яку невдовзі збираються відкрити в Ірпені. Вона розташована на вулиці Чехова. Потужність цієї станції – до 20 тисяч кубів води на добу. Збудували її за півтора роки і витратили на це 55 мільйонів гривень. У цю суму увійшли і перенесення та підключення усіх зовнішніх та внутрішніх мереж, а також пуско-налагоджувальні роботи. Після знайомства з об’єктами «Ірпіньводоканалу» представники громад охоче ділилися своїми враженнями. 

Юрій Шамановський, Новоархангельський селищний голова (Кірово