Проєкт постанови парламенту про приєднання Коцюбинського до Києва на 100% незаконний — Сергій Даніш

photoeditorsdk-export (40)

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт незаконної постанови «Про зміни межі Київської області та м. Києва», зміст якої — приєднання до столиці селища Коцюбинського. Про це повідомили сьогодні в. о. Ірпінського міського голови Андрій Літвинов та в. о. селищного голови Коцюбинського Сергій Даніш.

«Мало скандалу з районами. Київ ніяк не заспокоється з Коцюбинським. У Верховній Раді тишком-нишком зареєстрували постанову про приєднання Коцюбинського до Києва, хоча на профільному комітеті було визначено, що Коцюбинське буде окремою громадою, і це затверджено Кабміном. Скільки можна знущатись над селищем? Залиште Коцюбинське в спокої!» — написав Андрій ЛІтвинов на своїй сторінці у фейсбуці.

Як зазначив, у свою чергу, Сергій Даніш, «цей документ на 100% є незаконним і антиконституційним».

«Відповідно до чинного законодавства, зміна меж Києва має погоджуватися з Коцюбинською селищною радою, Ірпінською міською радою, Київською обласною радою, а жодного погодження на поглинання селища столицею з цими радами немає! І це ми пояснювали вже багато разів. Примусово приєднати Коцюбинське до Києва без жодних погоджень Верховна Рада не має повноважень!» — наголосив очільник селища.

Він нагадав народним депутатам, що «у 2016 році вони вже прийняли одне незаконне рішення щодо розпуску Коцюбинської селищної ради, і Верховний Суд України підтвердив його антиконституційність».

«Більше того! Кабінет Міністрів уже погодив Перспективний план формування територій Київської області, де Коцюбинське визначено окремою територіальною громадою. Крім того, саме такий статус Коцюбинського підтримали народні депутати з підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою та, зокрема, голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко», — зауважив Сергій Даніш.

«Хочу наголосити спеціально для наших псевдоактивістів, що Коцюбинська громада є спроможною і перспективною!