Прокуратура Ірпеня за день закрила провадження проти забудовника Мирончука

photoeditorsdk-export - 2019-10-25T120351.207

Прокуратура Ірпеня встановила абсолютний рекорд, відкривши кримінальне провадження щодо забудовника Антона Мирончука і вже наступного дня його закривши. Провадження відкривали за заявою Ірпінської міської ради через підробку Мирончуком документів для уникнення сплати більш ніж 4 млн грн пайових внесків до бюджету. Про це ITV повідомили в прокуратурі Київської області.

Нагадаємо, 21 серпня ц. р. Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) кримінальне провадження щодо Антона Мирончука. Як повідомило ITV джерело в прокуратурі Ірпеня, суть правопорушення полягає в тому, що Мирончук не сплатив до бюджету пайову участь у розвитку інфраструктури міста, а тому акти готовності об’єктів будівництва до експлуатації, на підставі яких були видані сертифікати, містять недостовірні дані про сплату пайової участі. Це стосується об’єктів в Ірпені по вулиці Університетській, 1-ш,1-щ, 1-ч, 1-ц.

Кримінальне провадження було відкрите за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Таке правопорушення карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі до двох років. 

Однак, як повідомила прокуратура області, це провадження було закрите вже 22 серпня – наступного дня після його внесення в ЄРДР – на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (тобто, через «відсутність у діянні складу кримінального правопорушення»).

В Ірпінській міській раді повідомили, що прокуратура Ірпеня навіть не допитала її представників як сторону-заявника, а також не визнала міськраду потерпілою стороною.

За інформацією ITV, про рекорд Ірпінської прокуратури вже відомо новому керівництву Генеральної прокуратури України, і вже найближчим часом у прокуратурі Ірпеня та Києво-Святошинського району можуть відбутися серйозні кадрові зміни.

Нагадаємо також, що Антон Мирончук є найбільшим боржником перед ірпінською громадою серед забудовників. Згідно з опублікованим 16 серпня списком злісних неплатників пайової участі, борг Мирончука становив 5 млн 100 тис. грн, а його компанії «Орлан-Інвест Груп» – більш ніж 8 млн 586 тис. грн. 

Днями Верховний суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду зобов’язав ТОВ «Орлан-Інвест Груп» сплатити до бюджету Ірпеня 1 млн 759 тис. грн заборгованості з пайової участі в розвитку інфраструктури міста. На підставі виконавчого провадження на майно та грошові кошти компанії-забудовника накладено арешт.