Реклама

Приірпіння багате на поклади бурштину – експерт

Photoeditorsdk Export 2019 12 19t203627.129

Ірпінь і загалом Приірпіння багаті на поклади бурштину. Про це в розмові з кореспондентом ITV повідомила керівник Асоціації «Український буршиновий світ» Галина Симха.

«Ваші науковці, краєзнавці вже знають про це, а загалом для ірпінців ще невідомо, що Ірпінь і Приірпіння багаті на поклади бурштину, які дуже глибоко знаходяться. Цей сонячний камінь гріє цю землю», – сказала вона.

«Це виклик, але насправді це реалії», – зазначила Галина Симха, зауваживши, що в музеї Національної академії наук України є археологічні знахідки, які підтверджують наявність бурштину на території Приірпіння.  

За її словами, «в майбутньому один із музеїв, локація однієї з презентацій сонячного каменю – як приводу для національної гордості України – буде в Ірпені».

Очільниця асоціації відзначила, що саме з цим фактом пов’язане відкриття в Ірпені бурштинової виставки «Резиденція ангелів».

«»Резиденція ангелів» відкривається дуже потужним ангелом – його фреска у Видубицькому монастирі має вже тисячу років. Відтворена в українському бурштині – в сонячному камені – ця мозаїчна робота сьогодні презентується тут. Наші бурштинові ангели будуть супроводжувати всі свята в Ірпені – від св. Миколая до завершення Різдвяних свят», – повідомила Галина Симха.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама