Спростовуємо фейк: відділ Пенсійного фонду в Ірпені не розганяють (відео)

Нещодавно в Ірпені поширили чутки, що місцеве відділення Пенсійного фонду розганяють. А в його приміщення начебто заселяють іншу структуру. Що ж відбувається насправді, ми вирішили з’ясувати в самому відділенні, що на вулиці Шевченка.

Посеред робочого тижня тут кипить робота. Не припинялася вона ні на день і від початку пандемії.

Галина Колошмай, заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області
«Пенсійний фонд України взагалі, може, єдина структура, котра зовсім не припинила приймати людей. Ми їх приймали протягом 2020 року. Так, по Київській області було прийнято більше як пів мільйона людей саме у відділах обслуговування громадян».

Що ж до чуток, то нікого звідси не виселяють. Уже три роки Пенсійний фонд по всій Україні реорганізовують. І зараз унаслідок скорочення штату в Ірпінському відділі триває оптимізація площ.  Адже, якщо у 2017 році тут було 70 працівників, то зараз їх усього 30, і великі площі вже не потрібні.

Галина Колошмай:
«По Київській області знаходиться 15 наших власних приміщень і 21 приміщення орендоване. В Ірпені – орендоване приміщення. У нас пройшла реорганізація, скоротилися штати, нам не потрібні ці площі. І з метою збереження державних коштів ми частину площі повертаємо власнику».

До реорганізації в цьому приміщенні працювало Ірпінське самостійне управління Пенсійного фонду. Тепер це відділ обслуговування громадян у складі Головного управління Пенсійного фонду Київщини. Вся робота тут автоматизована, абсолютно всі документи переводяться в електронний формат, і вже немає потреби зберігати паперові пенсійні справи.

Галина Колошмай:
«От зараз принесли документи на призначення пенсій. Спеціаліст бере їх, сканує, зводить усе в один файл і направляє. Все, не треба нести ці документи. Пенсіонер отримує всі свої документи в оригіналах, у нас залишаються тільки сканкопії».

Незважаючи на скорочення штату, відділ продовжує надавати весь спектр послуг. А в період карантину тут запровадили гарячу лінію і приймають людей за попереднім записом.

Оксана Марченко, начальниця відділу обслуговування громадян № 7 (Ірпінь) ГУ ПФУ в Київській області:  
«Приймаємо і опрацьовуємо документи – так, як і було раніше, просто що люди не чекають. Вони на гарячу лінію дзвонять, призначаємо їм конкретний день, конкретну годину, і людина знає, що вона буде зразу прийнята, і документи зразу опрацьовуються».

Таку систему ірпінці вже встигли оцінити. Кажуть – це значно краще, ніж приходити абиколи і чекати своєї черги.

Ніна Пасько, мешканка Ірпеня:
«Зателефонувала, мене записали – на який день, на який час, і я прийшла».

Ірпінський відділ Пенсійного фонду працює в будні з 08:00 до 18:00. У п’ятницю – з 08:00 до 16:45. Для запису на прийом телефонуйте на гарячу лінію: (04597) 60753.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!