Стала відома дата вручення Літературної премії Ірпеня за 2021 рік

323386627_597579948850606_5269900930894666109_n

21 березня в місті-герої Ірпінь відбудеться оголошення лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2021 рік. Про це повідомив СЕО Товариства «Відважних», голова Інвестиційної ради міста Володимир Карплюк.

За його словами, це стане початком відновлення вручення премії українським літераторам. У 2022 році премію не вручали через воєнні дії в Ірпені, з цієї ж причини не відбулося нове номінування на отримання нагороди.

У конкурсі на премію за 2021 рік узяв участь 261 автор.

Голова Інвестради зазначив, що цьогоріч Літературна премія Ірпеня доповнилася ще однією номінацією – «За найкращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією».

Карплюк нагадав, що Літературна премія Ірпеня – це щорічна всеукраїнська премія в галузі літератури, заснована 2020 року Товариством «Відважних» та Інвестиційною радою Ірпеня. Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості. Наразі премія має п’ять номінацій: проза, поезія, спеціальна премія «Література для дітей» (саме в Ірпені жив письменник, автор «Пригод Незнайка» Микола Носов), премія «За вже видані книги українських авторів» та нова номінація «За найкращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією».

На розгляд журі премії приймаються неопубліковані раніше (крім номінації «За вже видані книги українських авторів») рукописи літераторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Обмежень щодо віку й місця проживання претендентів, а також щодо тематики й обсягу творів немає. Дедлайн подачі творів – до 31 грудня кожного року. Нагородження лавреатів премії відбувається 21 березня наступного за поданням творів року.

«П’ятеро лавреатів отримають по 100 тис. грн кожен. Таким чином, загальний преміальний фонд Літературної премії Ірпеня, починаючи з 2023 року, складатиме 500 000 гривень. Вручення премії за 2021 рік буде на попередніх умовах», – відзначив Володимир Карплюк.

Рукописи потрібно надсилати у форматі Microsoft Word (із фото, біографією та контактними даними автора) на електронну пошту [email protected]. Тема листа — «Літературна премія Ірпеня».

Нагадаємо, раніше Літературна премія Ірпеня, загальний фонд якої становив 160 тис. грн, увійшла в першу трійку всеукраїнських літературних премій за рівнем грошової винагороди, що виплачується переможцям. При цьому ірпінська премія є першою за розміром винагороди з усіх приватних літературних премій в Україні. 

У липні минулого року вийшла друком збірка творів перших лавреатів Літературної премії Ірпеня під назвою «Слова Відважних». Книга була видана коштом Товариства «Відважних». 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!