Суд арештував майно та рахунки ТОВ «Орлан-Інвест Груп»

DC68C893-3E39-4109-AD5F-8D7F183912AB_w1023_r1_s

Верховний суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду зобов’язав ТОВ «Орлан-Інвест Груп» сплатити до бюджету Ірпеня 1 млн 759 тис. грн заборгованості з пайової участі в розвитку інфраструктури міста. На підставі виконавчого провадження на майно та грошові кошти компанії-забудовника накладено арешт. Про це повідомляє прес-служба Ірпінської міської ради.

Рішення Верховного суду набрало законної сили 18 жовтня.

У повідомленні зазначається, що «найбільший в Ірпені неплатник пайової участі» – «Орлан-Інвест Груп» – намагався через суди довести недійсність трьох договорів про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста, але програв у всіх трьох судах. Також із метою уникнення сплати пайової участі забудовник намагався оскаржити Положення «Про залучення коштів замовників будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури в м. Ірпінь». Однак рішенням апеляційної інстанції Положення було визнане  таким, що відповідає чинному законодавству.

Загалом юридичний відділ Ірпінської міської ради подав низку судових позовів зі стягнення з забудовників заборгованості з пайової участі на загальну суму понад 55 млн 193 тис. грн, і міськрада вже виграла сім судів на загальну суму 13 млн 733 тис. грн. «Таким чином, до бюджету міста вже найближчим часом, за умови ефективної роботи виконавчої служби, буде сплачено забудовниками понад 13 мільйонів гривень, а в перспективі – ще 41,4 мільйона гривень. Це дозволить додатково наповнити бюджет міста та спрямувати сплачені забудовниками кошти на розвиток освітньої та медичної інфраструктури», – відзначає прес-служба.

«Ірпінська міська рада звертається до забудовників міста з проханням ведення добросовісної підприємницької діяльності та вимогою невідкладної сплати заборгованості за договорами про залучення коштів замовників будівництва на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури з метою уникнення арештів майна та грошових коштів, що може призвести до невиконання зобов’язань забудовників перед інвесторами», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, ТОВ «Орлан-Інвест Груп» та його засновник і керівник Антон Мирончук найбільше з-поміж забудовників заборгували ірпінській громаді. В опублікованому 16 серпня 2019 року списку злісних неплатників пайових внесків до бюджету міста наведено борг Мирончука – 5 млн 100 тис. грн і ТОВ «Орлан-Інвест Груп» – більш ніж 8 млн 586 тис. грн. (разом – понад 13 млн 686 тис. грн).

21 серпня ц. р. Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) кримінальне провадження щодо несплати Антоном Мирончуком пайової участі в розвитку інфраструктури міста.

«Суть правопорушення полягає в тому, що Мирончук Антон Анатолійович не сплатив до міського бюджету пайовий внесок, тому акти готовності об’єктів будівництва до експлуатації, на підставі яких були видані сертифікати, містять недостовірні дані про виконання пайової участі. Це стосується об’єктів в Ірпені по вулиці Університетській, 1-ш,1-щ, 1-ч, 1-ц», – повідомило джерело ITV в прокуратурі Ірпеня.

Кримінальне провадження відкрите за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Таке правопорушення карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.