Святкування Дня Соборності в Ірпені (фото)

photoeditorsdk-export - 2020-01-22T172729.066

Сьогодні на центральній площі Ірпеня на Київщині відзначили День Соборності України. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку провели святкове зібрання.

Його учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх героїв, які віддали життя за соборність України.

«По-різному ми відзначали це свято, але найбільше запам’яталося, коли люди взялися за руки й утворили величезний живий ланцюг від Києва до Львова, показуючи, що Україна єдина, – сказав, вітаючи ірпінців, в. о. міського голови Андрій Літвинов. – Ми всі різні: у кожного свої вподобання, свій характер, релігійні переконання, але об’єднує нас одне – наша країна, яку ми готові боронити до кінця, яка в кожного в серці».

«Нам треба показати, що Україна сильна економічно. Тільки в економічно сильну державу повернеться анексований Крим, Луганськ, Донецьк. І ми з вами повинні її розбудовувати й показувати неймовірний розвиток. Я вважаю, що Ірпінь – це найяскравіший приклад міста, яке розбудовується, яке розвивається, адже небагато міст в Україні мають такий розвиток», – наголосив у своєму виступі перший заступник міського голови Олександр Маркушин.  

Ірпінські діти виконували пісні й читали вірші, присвячені Україні, а дорослі поклали квіти до пам’ятника Кобзарю.

Під час мітингу членкині ірпінського осередку громадської організації «Асоціація жінок України «Дія» утворили на площі живий ланцюжок, тримаючи в руках літери, які утворили напис «Україна єдина». Заступниця голови організації Оксана Нечитайло повідомила, що сьогодні всі осередки Асоціації проводять всеукраїнську акцію «Молитва за Україну» та запросила присутніх долучитися до цієї ініціативи. Після цього у виконанні викладачів і учнів Ірпінської дитячої школи мистецтв імені Михайла Вериківсього прозвучав гімн «Молитва за Україну», який підхопили учасники зібрання.

Фото Олега Гриба