Реклама

У Бородянці презентували «Економічне моделювання розвитку громади» (відео)

 Ірина Захарченко в.о Бородянського селищного голови:

«Той, хто не аналізує, той не може планувати. Той, хто не планує, не має ні економічного, ні соціального розвитку попереду»

Бородянка може стати першою в Україні громадою, яка розвиватиметься не хаотично, а детально продумано. Спеціально для цього громадська організація “Офіс ефективного регулювання” у співпраці з «Юкрейн Суппорт Тім» та компанією Saturday Team зробили дослідження  “Економічне моделювання для розвитку Бородянської селищної територіальної громади до 2030 року”. Розпочинали аналіз із демографічної ситуації.

Олена Колтик, керівниця ГО «Юкрейн суппорт тім»:

«Перед тим, як витрачати кошти будь які ресурси, перед тим як приймати рішення про відбудову шкіл, медичних закладів, маємо зрозуміти, а скільки людей мають надавати цю послугу. Щоб ефективно вирішити проблему, необхідно зрозуміти її масштаб».

У своїх дослідженнях експерти проаналізували поточну ситуацію в усіх напрямках життєдіяльності громади і визначили  бажаний її стан до 2030 року. Також вони запропонували низку рішень, як втілювати можливі сценарії розвитку Бородянки. Серед іншого визначили, наприклад, які бізнеси доцільно та перспективно розвивати на цій території. 

Дмитро Синько, старший аналітик компанії SATURDAY TEAM:

«У сумі  таких нових бізнесів, середніх підприємств має бути відкрито 49. Але почати варто із семи. Перше — це має бути якийсь енергетичний проєкт. Тому що, кожен інвестор має знати, якщо не буде електрики, як я свій бізнес врятую».

Одним із  таких економічно вигідних для громади проєктів  експерт рекомендував побудувати склади.

Дмитро Синько, старший аналітик компанії SATURDAY TEAM:

«Бородянка знаходиться на трасі М07.Вона веде до Польщі і країн Балтики. Відповідно, для чого фурам заїжджати в Київ, якщо можна не заїжджати і свої вантажі розвантажити десь поряд».

Запропоновані соціально-економічні рішення оцінювали й місцеві підприємці. Кажуть, це посприяє розвитку їхнього бізнесу.

Роман Майстер, директор ТОВ «Овочева скарбниця МХП»:

«У нас є амбіційні плани для розвитку виробництва до залучення інвестицій внутрішніх, зовнішніх. І Будемо вдячні, якщо ми будемо потенційним користувачем тих програм. Які нам сьогодні були представлені. І ми хотіли б брати участь у цих процесах».

Селищна голова Бородянської громади Ірина Захарченко каже, презентоване дослідження не залишиться на папері, а ляже в основу розвитку громади.

Ірина Захарченко в.о Бородянського селищного голови:

«Якщо ми будемо планувати хаотично, ми можемо один або два роки утриматися  на плаву, а далі все розпадеться як картковий будиночок. Тому ми беремо за основу те, що проробила компанія, і далі будемо тільки напрацьовувати і будемо тільки втілювати. Я хочу щоб не сім підриємств з’явилося в наступному році, а хоча би чотирнадцять. Щоб ми могли його втілити не до 2030 року, а  хоча б до 2027».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!