У Бучі презентували книгу-хроніку війни «Україна: пекельний 22. Народний щоденник»
26 Feb 13:11, 2025
У Бучі відбулася презентація книги-хроніки «Україна: пекельний 22. Народний щоденник», створеної журналістками Аллою Багіровою та Юлією Бережно-Камінською. Про це повідомили у Бучанській міськраді. Видання стало справжнім історичним документом, у якому були зібрані реальні історії, переживання та свідчення українців про перші місяці повномасштабного вторгнення росії.
Книга ґрунтується на особистих спогадах очевидців війни–від життя у бомбосховищах до окупації, втрат і боротьби. Тексти людей різного віку, професій і регіонів доповнені світлинами Юрія Вереса та Олега Гриба, які зафіксували руйнування українських міст.


«Це документ, який не приховати, не викреслити, не забути», – зазначила Алла Багірова. А Юлія Бережко-Камінська додала, що після пережитої окупації, вона відчула потребу служити словом і зібрати ці матеріали для майбутніх поколінь.
Книга вже стала важливим історичним свідченням, що фіксує злочини війни та силу українців. Ознайомитися з нею можна у Публічній бібліотеці Бучанської громади.