У День Незалежності в Ірпені ветерани презентували свої бізнеси (відео)
24 Aug 18:47, 2024
У лютому 2022 року Максим Лісницький став на захист рідного Ірпеня. Після звільнення Київщини від окупантів продовжив боронити Україну. Коли ж підвело здоров’я, повернувся з фронту додому і започаткував власну справу – відкрив в Ірпені ресторан грузинської кухні «Тбілісія».
Максим Лісницький, «Болгарин», ветеран, засновник ресторану «Тбілісія»:
«У мене завжди була пристрасть до готування, я люблю готувати, а ще люблю смачно поїсти, такий я гурман. А мій побратим до повномасштабного вторгнення був шеф-кухарем грузинського ресторану і ми собі домовилися, що коли ми вернемося в мирне життя, то одразу відкриємо собі ресторан».
У День Незалежності України на центральній площі Ірпеня ветерани та діючі військовослужбовці презентували власний бізнес. І щоби познайомити містян зі своїми продуктами, і щоб власним прикладом надихнути побратимів, які повертаються з війни додому і теж думають про свою справу.
Віталій, «Сармат», ветеран, засновник майстерні «SarMira»:
«Не потрібно боятися, я теж багато думав чи потрібно, як воно буде… В будь-якому випадку потрібно пробувати, не попробуєш – не взнаєш. Я скажу впевнено, потрібно, як мінімум тільки для того, щоб чимось займатися, щоб відволіктися думками».
Авторські ручки із гільз Віталій почав виготовляти ще у 2013 році. Використовує як сучасні гільзи, так і старі, часів Другої світової. На ручках – гравіювання «Пиши історію..». У це вкладає особливий сенс.
Віталій, «Сармат», ветеран, засновник майстерні «SarMira»:
«Кожен з нас пише свою історію, і ми теж пишемо . В той час була своя історія, зараз в нас історія вже геть інша і ми приймаємо участь у цій історії».
Працюють з гільзами і в майстерні «BatArt_Ua». Вже п’ять років тут виготовляють різноманітні сувеніри. Починав засновник майстерні Андрій сам із виготовлення браслетів, зараз же його справа значно розширилася.
Андрій Несмачний, військовослужбовець, засновник майстерні «ВatArt_Ua»:
«Станом на зараз – 14 людей, 600 квадратів виробничого приміщення, обладнання. Ми ще називаємо себе майстернею по звичці, але зараз це вже схоже більш на фабрику».
Андрій каже, стереотип про те, що для власної справи треба мати величезний стартовий капітал давно не актуальний. Головне мати бажання і бути готовим вчитися.
Андрій Несмачний, військовослужбовець, засновник майстерні «ВatArt_Ua»:
«Можливостей почати власну справу насправді багато. Є грантові програми, Український ветеранський фонд постійно їх проводить через за стосунок «Дія» — «Власна справа» є така програма для учасників бойових дій. До мільйона гривень можна отримати грантових коштів допомоги від держави. Тому це уже історія про те, що вам не потрібен власний капітал».
Саме за допомогою Українського ветеранського фонду наприкінці 2022-го Денис разом із партнеркою відкрив в Ірпені психологічний хаб «ТАНТО». Там надають психологічну допомогу та проводять різноманітні тренінги.
Денис Дудник, ветеран, співзасновник психологічного хабу «TANTO»:
«Психологічний хаб «Танто» один із перших в Україні почав проводити тренінги по першій психологічній допомозі та по взаємодії з ветеранами на підприємствах та організаціях. Зараз основна увага направлена на допомогу та підтримку родинам військовослужбовців»
До розвитку своїх справ ветерани та військовослужбовці докладають чималих зусиль. Ми з вами можемо їм допомогти. Купляймо продукцію ветеранів та користуймось їхніми послугами. Це найменше, що ми можемо зробити на знак вдячності за захист України.