У Гостомелі – спалах пташиного грипу

photoeditorsdk-export - 2021-01-20T124115.498

На території котеджного містечка «Канадське селище» в Гостомелі на Київщині зареєстрований та лабораторно підтверджений перший випадок грипу птиці в Бучанському районі. Про це повідомляє Ірпінський міський відділ Держпродспоживслужби. У селищі запроваджено карантин.

Спалах захворювання виявили в домогосподарстві на вул. Незалежності – там загинуло 25 курей і 2 гуски.

«Встановлено буферну зону (зону захисту) навколо господарства в радіусі 3 км, до неї включено територію котеджного містечка “Канадське селище” та частину території сел. Гостомель (місцевість Мостище) з прилеглими лісовими угіддями та полями. Встановлено зону спостереження (зону нагляду) навколо господарства радіусі 10 км (включаючи зону захисту), до неї включено населені пункти Гостомельської селищної територіальної громади Бучанського району: с. Мощун, с. Горенка, сел. Гостомель з прилеглими полями та лісовими угіддями», – інформує Держпродспоживслужба.

Карантин передбачає цілу низку суворих обмежень – аж до заборони відвідування сторонніми особами домогосподарств, де утримується птиця.

Як зазначають у Держпродспоживслужбі, пташиний грип — це «гостре висококонтагіозне (дуже заразне) вірусне захворювання сільськогосподарської та дикої птиці, що характеризується пригніченням і ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!