Реклама

У Гостомелі затвердили перші житлові сертифікати за знищене нерухоме майно (відео)

У Гостомелі затвердили перші житлові сертифікати. Місцева комісія з надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна погодила отримання сертифікатів на купівлю нового житла п’ятьом родинам. Загальна сума компенсацій — понад 12 мільйонів гривень.

Ольга Прилипко, перша заступниця голови Гостомельської селищної військової адміністрації, голова комісії:

«Сьогодні у нас було перше засідання і було розглянуто 11 заяв. З них 5 ми погодили позитивно. Три було призупинено заяви. Три відмовлено за заявою власника. Вони самі написали, що відмовляються».

Суму компенсації фахівці комісії розраховують за визначеними державою формулами. Для квартир і для приватних будинків вони різні.

Костянтин Бруй, член комісії з надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна:

«По квартирах розрахунок іде не лише від площі і від кількості кімнат, є коефіцієнт від року побудови будинку і регіональний коефіцієнт. Приватні будинки обраховуються по метражу, який помножується на регіональний коефіцієнт».

У комісії кажуть, що бачать усі подані заявки у мобільному застосунку «Дія», і мають до них ключ доступу. До розгляду беруть виключно за черговістю подання заявки. Система запрограмована так, що втрутитися у цю схему і порушити її неможливо.

Костянтин Бруй, член комісії з надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна:

«З того часу, як ми відкрили заявку, нам дається місяць. Ми робимо витяг, вносимо усі дані, спілкуємося з власником, збираємо усію необхідну документацію. Обстежуємо будівлю, після рішення комісії робимо усі необхідні розпорядження і тоді завантажуємо і після цього заявка вважається закритою».

Після  завантаження комісією необхідного пакету документів у «Дію» сертифікат одразу з’являється у застосунку. І власник самостійно може відстежити його рух. На сьогодні заявки на отримання житлових сертифікатів подали 114 мешканців Гостомельської громади. Але вщент зруйнованих будинків тут значно більше. Їх — майже тисяча.

Ольга Прилипко, перша заступниця голови Гостомельської селищної військової адміністрації, голова комісії:

«Деякі люди ще до сьогодні не подали повний пакет документів, не написали заяву з різних причин. Дехто досі не повернувся із-за кордону. Тому що немає можливості тут знаходитися. У деяких людей, і це непоодинокі випадки, відсутні документи на будинки. На земельні ділянки».

У селищній раді кажуть, що відтепер комісія збиратиметься щонайменше раз у тиждень. На ній зможуть розглядати як мінімум 10 об’єктів. А готувати до розгляду зможуть одночасно більше сотні. А щоб в адміністрації не було жодних зловживань у цих питаннях, до роботи в комісії залучені представників громадськості.

Георгій Сахненко, член комісії з надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна від громадськості:

«Враховуючи те, що на сьогодні фахові люди зібралися, я бачу, що вони люди порядні і стараються у своєму направленні діяти так, як каже закон, і так, як є потреба громади у таких рішеннях».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Судитимуть російського десантника, який розстріляв сімʼю з малолітніми дітьми в Бучі

Сьогодні, 17:18

Детальніше
«Друга Ріка» передала ще 200 FPV-дронів для ЗСУ в рамках благодійного туру «Нескорені»

Сьогодні, 16:18

Детальніше
У мера Ірпеня Олександра Маркушина з'явився новий радник за 66 тисяч грн на місяць

Сьогодні, 15:21

Детальніше
В ірпінському мікрорайоні Романівка демонтують понівечений Будинок культури

Сьогодні, 12:54

Детальніше
"Нічого не міняється. Знову нараховуються зарплати по 100, 150, 200 тисяч, при цьому на ЗСУ ми виділяємо ганебні 5 млн" — Андрій Літвинов

Сьогодні, 12:51

Детальніше
6,5 млн грн на зарплати чиновників виконкому Ірпінської міськради у червні — рекорд за 2024 рік

Сьогодні, 12:47

Детальніше
Ірпінців запрошують долучитися до плетіння сіток для ЗСУ

Сьогодні, 11:23

Детальніше
Поліція Київщини розшукує 15-річну Софію Морозову та 14-річну Діану Лизлову з Ірпеня

Сьогодні, 11:21

Детальніше
Всі новини