У лісі біля ірпінської набережної встановили гнізда для совиних сімей (фото)

178569983_3073954666224368_7507802288658023499_n

Сьогодні в лісі біля ірпінської набережної на деревах установлювали гнізда для сов, які виготовили орнітологиня Марія Микитюк і юні скаути з місцевого осередку організації «Пласт». Також для пластунів провели майстер-клас із створення еко-сувенірів. Акція відбулася за підтримки товариства «Відважних».

Гнізда та спеціальні дерев’яні піддони для них виготовляли протягом двох тижнів. Як пояснила одна з ініціаторок акції – депутатка Ірпінської міськради Оксана Нечитайло – сови не можуть створювати собі помешкання самостійно, і для того, щоб виростити потомство, використовують гнізда інших птахів або селяться в дуплах дерев, у покинутих норах тварин і т. ін. Тому гніздо, спеціально виготовлене людиною, допомагає совиній сім’ї вижити.

За словами депутатки, такий захід відбувся на околиці Ірпеня не вперше. У гніздах, установлених у попередні роки, сови поселялися й вирощували там совенят. І вже традиційно спостереження за життям цих пташиних родин ведуть працівники Національного природного парку «Голосіївський», які розміщують біля гнізд відеокамери.  

«Діти брали участь у виготовленні, оформленні та встановленні гнізд у лісі з усвідомленням того, що вони допомагають совам знайти домівку, і з розумінням, наскільки важливо те, що вони роблять, для екологічної системи», – зазначила Оксана Нечитайло.

В акції брали участь 15 юних скаутів у віці 5–7 років. Перед тим, як піддони з гніздами закріпили на деревах, пластуни їх розмалювали. Марія Микитюк – науковець і засновниця реабілітаційного центру «Крила птаха» – розповіла дітям багато цікавого про життя пернатих. Під час майстер-класу пластуни виготовляли еко-листівки з використанням природних матеріалів. Також кожен із скаутів розфарбував дерев’яну фігурку совеняти і забрав її додому на згадку про сьогоднішню подію.    

Фото Олега Гриба

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!