Реклама

У місті-герої Ірпені розпочалася відбудова ліцею № 3 (відео)

Понад рікІрпінський ліцей № 3 мав статус найбільш пошкодженого навчального закладу громади. А тиждень тому за сприяння UNICEF розпочалося його масштабне довгоочікуване відродження.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Це, мабуть, за останній час сама така прекрасна новина, що в нашому ліцеї № 3 почали робити ремонтні роботи. Сьогодні вже UNICEF офіційно закінчив тендерну процедуру, обрав підрядника, підписали договори і розпочали найголовніше – ремонтні роботи. Стоїть завдання, щоб до вересня вони все закінчили».

Ось такий оновлений ліцей вже у вересні зустрічатиме школярів.

Микола Бойко, заступник голови Київської обласної військової адміністрації:

«Це той приклад на Київщині і загалом в Україні, саме в місті Ірпінь, коли зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних партнерів дають певні результати. Дуже багато на Київщині зроблено, зокрема у місті Ірпінь».

Відбудовуватимуть ліцей фактично з нуля. Окрім конструкції навчального закладу, не вціліло нічого. Наразі розпочали розчищати дах та готувати до капітального ремонту фасад ліцею. Далі планується заміна комунікацій і капремонт у приміщенні. Усі роботи фінансуються Дитячим фондом ООН – UNICEF. Загалом на цей проєкт виділено 4 мільйони 800 тисяч євро.

Станіслав Федоров, директор Ірпінського ліцею №3:
«Роботи ведуться дуже активно і всередині, і зовні, як у мурашнику. Справді, вже тиждень я ходжу в мене посмішка не сходить з обличчя з усіх причин. У першу чергу почали роботи і мене дуже тішить, що роботи йдуть дуже активно».

Побачити початок відновлення особисто в Ірпінь приїхала заступниця голови Представництва UNICEF в Україні пані Віра Мендонка. Вона розповіла скільки українських дітей вже у вересні зможуть знову сісти за шкільні парти.

Віра Мендонка, заступниця голови представництва UNICEF в Україні:

«На сьогоднішній день 5,7 мільйонів дітей в Україні потребують допомоги. За даними Міністерства освіти і науки України більше ніж 2700 шкіл є пошкодженими, так як цей ліцей № 3 в Ірпені. На сьогоднішній день ми підтримуємо 114 навчальних закладів з ремонтами, з відбудовою і очікуємо, що 75 тисяч дітей будуть навчатися в цих навчальних закладах».

А всього від початку повномасштабного вторгнення росіян UNICEF вже дали змогу повернутися за шкільні парти півтора мільйонам дітей. Допомогли не лише з відбудовою навчальних закладів, а й подбали про безпеку у них, облаштувавши сучасні комфортні укриття. Зокрема, такі обладнали у десяти освітніх закладах Ірпінської громади.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Учасниці ГО «Берегині з Ірпеня» оголосили благодійний збір на маскувальні сітки

20 May 16:10

Детальніше
Як військовозобовʼязаним в Ірпінській громаді можна оновити облікові дані

20 May 15:24

Детальніше
Із допомогою благодійників у Ірпені відбудували ще один багатоквартирний будинок (відео)

20 May 15:09

Детальніше
Волонтерка Олеся Василець допомагає військовим ЗСУ на Харківщині

20 May 11:29

Детальніше
Команда «Ірпінь-Молодість» стала срібним призером турніру з волейболу, присвяченого памʼяті загиблих захисників України (фото)

20 May 10:08

Детальніше
Освітянин з Ірпеня став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024»

19 May 14:00

Детальніше
В Ірпені відбувся творчий вечір голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського (фото)

18 May 23:10

Детальніше
На вул. Василя Стуса в Ірпені відновили п'ятиповерхівку (фото)

17 May 22:50

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама