У «Veteran Space» в Ірпені формують свою бібліотеку (відео)
04 Nov 15:23, 2024
Книги для ветеранів. Інклюзивний простір Veteran Space, який нещодавно відкрили в Ірпені, формує свою бібліотеку. Перші підбірки книжок — вже займають свої місця на поличках одразу на вході в приміщення.
Руслан Шевчук голова ГС «ОСББ Ірпінь»:
«Був на відкритті, побачив скільки полиць. Я собі вже знав, що книжки повинні бути».
Голова Громадської спілки «ОСББ ІРПІНЬ» Руслан Шевчук за фахом історик. То ж добре розуміє цінність літератури саме такого спрямування. Придбав для ветеранів останні дослідження з історії України та історії війни. А ще — книги про те, як знайти своє місце після війни.
Руслан Шевчук голова ГС «ОСББ Ірпінь»:
«Є люди, які не можуть, їм тяжко піти на контакт навіть з психологом. Інколи можна відкрити книжку, і вона допоможе. А потім звернутися до психолога для розуміння своїх проблем».
Ініціативу Руслана Шевчука підтримав і видавець Марко Мельник. Ветеран АТО, нині діючий військовослужбовець поділився книгами свого видавництва «markobook». Це література, яка надає сили, зміцнює моральний дух і мотивує продовжувати боротьбу. Серед книжок Марко звертає особливу увагу на ту, яку давно мріяв видати — «30 війн із заклятим сусідом».
Марко Мельник, засновник видавництва «markobook», ветеран АТО, військовослужбовець:
«Це — кишеньковий формат видання, який може поміститися у звичайні військові і невійськові штани. Містить інформацію ілюстровану, цікаву, коротку, з кьюаркодом, за яким можна подивитися це у відеоформаті. І навіть з аудіоверсією цієї книжки про 30 війн, які Україна пережила з росіянами за минулі кілька сотень років. І що дуже важливо й надихає — більшість із військових конфліктів з росією виграли саме укрїнці».
Марко, до речі, живе в Ірпені. І у 2022- ому йому довелося захищати своє місто від російських окупантів.
Марко Мельник, засновник видавництва «markobook», ветеран АТО, військовослужбовець:
«У нас була позиція на підступах до Ірпеня. І ми дивилися на росіян, на палаюче місто, і нам здавалося, що ні мого будинку, ні самого міста вже не існує. Але дім вижив, як вижив Ірпінь, так само як вижила Україна. Не без втрат, але ми вистояли як нація, і мені здається, це все символічно.
До ветеранської бібліотеки вже завітав перший відвідувач. Учасник бойових дій Максим Бондаренко. Як перший читач отримав у подарунок «30 війн із заклятим сусідом».
Максим Бондаренко, ветеран російсько-української війни:
«О! Залюбки візьму, тому що не було часу почитати на позиціях».
Максим каже, є певна категорія ветеранів, які читають завжди, а є ті, яких потрібно підштовхнути до цього. І книжки на полицях у цьому просторі — це саме те.
Максим Бондаренко, ветеран російсько-української війни:
«Щоб він такий йшов мимо і дивиться: «О! Книжка! Погортаю. А якщо сюди будуть приходити хлопці спілкуватися: а я прочитав те, мене зацікавило». І цей прошарок ветеранів потрібно підтримувати».
До речі, на полицях є література, яка може бути цінною не лише для ветеранів, а й фахівців, які з ними працюють.