В Ірпені курсанти «Ратібора» зустрілися з ветеранами АТО (відео)

В Ірпінській міській раді відбулася зустріч курсантів молодіжного патріотичного тренувального клубу «Ратібор» із ветеранами АТО. Говорили про проблеми та перспективи військової справи, майбутнє клубу та мотивацію його вихованців.

Андрій Літвинов, радник Ірпінського міського голови:
«Зараз одне з питань, яке ми вирішуємо – хочемо, щоби продовжувалася та гарна традиція, яка була роками – щоб після проходження військово-патріотичного виховання й закінчення цього клубу молодь могла мати пільги для вступу у військові училища, військові заклади, отримувати військову освіту, ставати кадровими офіцерами».

Цього дня засновника «Ратібора» Олексія Дубаса нагородили почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток патріотичного виховання молоді в регіоні. Таку ж грамоту отримав один із найкращих вихованців клубу Дмитро Груша.

Олексій Дубас, засновник клубу «Ратібор»:
«Нас запросили з найкращими курсантами, щоб нагородити за найкращі показники, які в нас є – на полігонах добре стріляють, добре орієнтуються в лісі, виживають у лісі. Ми не готуємо до війни, але захищати готуємо».

Дмитро Груша, курсант клубу «Ратібор»:
«Я з дитинства мріяв про те, що буду військовим, як мій тато. Дякую організатору цього гуртка Дубасу Олексію Миколайовичу за те, що він прийшов до нас, узяв нас усіх у руки і сказав: “Давайте займатися!”».

Наразі у «Ратіборі» навчаються 15 курсантів. Опановують тактичну підготовку не лише хлопці, а й дівчата. Розібрати та зібрати автомат за лічені хвилини, зорієнтуватися в досі невідомій місцевості – звичайні будні курсантів військово-патріотичного клубу.

Віталій Стеценко, курсант клубу «Ратібор»:
«Для мене навчання в “Ратіборі” – це досвід, який знадобиться в подальшому житті, який допоможе мені при вступі в який-небудь вищий навчальний заклад військового спрямування. І загалом це цікаво».

Олег Чуйко, член Консультативної ради у справах ветеранів, членів сімей загиблих захисників України:
«”Ратібор” робить дуже велику справу, я б навіть сказав – величну справу. Вона гартує молодь. Молодь знає – якщо прийде, не дай Бог, супротивник – як захищатися. Він (курсант) навчений тактичним переміщенням, навчений тактичній медицині, навчений вогневому бою. Для територіальної оборони “Ратібор” робить дуже-дуже велику справу».

                                                                                               
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Іспанці вивчають потреби Ірпеня у його відновленні (відео)

01 лип 20:29

Детальніше
У Податковому університеті в Ірпені презентували фотовиставку «Розстріляна альма-матер» (відео)

01 лип 19:31

Детальніше
На Конгресі Європейської федерації мотоспорту в Бухаресті відкрилася виставка, яка розповідає про російське нашестя на Приірпіння (фото)

01 лип 18:09

Детальніше
Волонтерська ініціатива «Сміливі відновлювати» пропонує допомогу ірпінцям, у яких пошкоджене житло

01 лип 16:43

Детальніше
В Ірпінь приїхав «Кабінет на колесах», у якому перевіряють слух

01 лип 15:29

Детальніше
Від ракетного обстрілу на Одещині загинув член виконкому Коцюбинської селищної ради

01 лип 14:57

Детальніше
У понеділок у Приірпінні відключатимуть електроенергію

01 лип 13:52

Детальніше
Олександр Маркушин узяв участь у презентації Європейської спілки міст і регіонів для відбудови України

01 лип 11:49

Детальніше
Всі новини