Реклама

В Ірпені почали розробляти туристичну стратегію громади (відео)

Ірпінь став одним із п’яти міст в Україні, що беруть участь у пілотному проєкті Міністерства розвитку громад та території. На допомогу громадам Міністерство розробило спеціальний конструктор стратегій. Керуючись його підказками, можна легко і швидко розробити стратегію і активно розвивати туризм у громаді. 

Єлизавета Конопльова, експертка з туризму: 

«Стратегія допомагає зробити так, щоби про громаду почули, щоби громада стала кращою, щоб вона стала більш інклюзивною, щоб вона стала більш відомою. Як ми можемо пропонувати іноземцю приїхати в Україну, якщо ми самі не знаємо й половини того, що відбувається в нашій країні?»

До розробки туристичної стратегії Ірпінської громади долучилися експерти, чиновники та громадськість. Обговорили переваги міста, що можуть приваблювати туристів,  та його недоліки, над якими потрібно працювати. Зафіксували у робочих матеріалах  і «родзинки», якими може похвалитися Ірпінь. А їх у міста чимало. 

Тетяна Ледньова, громадська діячка: 

«У нас тут багато цікавого, історичного. По-перше, особистості, які тут жили – їх не можна перелічити на пальцях однієї руки, і двох, і трьох і чотирьох! І художники, і письменники і ми це знаємо! Як казав мій товариш, історію України можна вивчати, не виїжджаючи з Ірпеня».

Надія Ледньова, громадська діячка: 

«Ми пропагуємо таку адаптивну спортивну активність як петанк, яка згідно з нашими реаліями буде потрібна в найближчому майбутньому. На сьогодні це один із наймолодших видів спорту, інфраструктури для якого в Україні недостатньо. Ми маємо потужний осередок в Ірпені і ми вважаємо, що можемо зробити Ірпінь – центральною точною в Україні з поширення і впровадження цього виду спорту і допомоги навіть ветеранам завдяки йому». 

Ініціювала розробку туристичної стратегії Ірпеня начальниця відділу культури, депутатка міськради Євгенія Антонюк. Вона переконана, що саме туризм може стати одним із головних джерел наповнення місцевого бюджету.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Ми знаємо, що туристи їдуть в Ірпінь, їхали і до вторгнення, продовжують і зараз, після того, що пережила наша громада. Тобто процеси туризму у місті ідуть, але, на жаль, ми не маючи стратегії не можемо керувати процесами і отримувати стабільний дохід від цього». 

До речі, до розробки туристичної стратегії Ірпінської громади  ще можна долучитися. Наступна робоча зустріч з експертами відбудеться у п’ятницю, 15 листопада, у міській бібліотеці. 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!